Domů » Bleskovky » Android 4.2 zřejmě přijde se zdvojenou notifikační nabídkou

Android 4.2 zřejmě přijde se zdvojenou notifikační nabídkou

Chystá se Google představit novinku týkající se notifikační nabídky? Vypadá to, že se možná pro Android 4.2 něco podobného připravuje. Na internetu se totiž objevilo video, ve kterém je vidět druhá notifikační obrazovka, kterou je možné „vytáhnout“ po vstupu do notifikačního panelu. Na ní je zatím místo jakýchkoliv funkcí jen nápis „Future Site of Quick Settings“.

A co by se tedy na druhé liště mělo skrývat? Podle nápisu to vypadá na rychlé nastavení nejpoužívanějších funkcí – zapínání WiFi či Bluetooth, regulace podsvícení a podobné. V podstatě to, co již známe z některých nadstaveb od současných výrobců. Tentokrát však bude funkce zapracována přímo do samotného systému.

Android Police Exclusive: Quick Settings In Android 4.2 Alpha


Co si o tom myslíte vy? Je to dobrý nápad, se kterým měl Google přijít již mnohem dříve, nebo naprostá zbytečnost, které nikdo nevyužije? Přece jenom nám přijde, že umístění tlačítek pro aktivaci jednotlivých modulů do standardní notifikační nabídky by ničemu neuškodilo a bylo by lépe dostupné, než kdyby jej Google schoval až do další roletky. Stejně tak se nevylučuje, že se jedná pouze o dílo nějakého vtipálka a Google s tím nemá nic společného.

Zdroj

Miroslav Václavík

10 komentářů

 1. Názor mám jasný. Už nyní Android bojuje s přemeníčkováním svého systému, čemuž přidávají grafické nadstavby.

  Ono vůbec se Android vydal jinou cestou, než jsem doufal:-(

  Tedy se snad bude jednat skutečně jen o fake.

 2. T.Z. (neregistrovaný)

  Z hladiska funkčnosti naprosto OK. Tyhle funkce by měli jít aktivovat rychle a to tak aby neměli formu widgetu který zabírá místo na základní obrazovce. Tohle řešení bude dost elegantní.

  • Když tak koukám na tu svou plochu o neuvěřitelné výšce 800px:-) (resp. -lišty), kde mám události z kalendáře a přepínače zdrojů….ani nějak nemám potřebu to schovávat do nějakého menu 2. úrovně:-D A to nemluvím o lidech, co nepoužívají jen jednu plochu jako já…

  • Právě pro ty co používají více ploch než jen jednu je to lepší. Tohle mi hodně chybí.

   Když nejsem na ploše kde mám přepínače tak se tam stejně musím nějak dostat. Takto budou přepínače dostupné z kterékoliv plochy i v programech kde jde vidět lišta. Jen mě mrzí, že už to není teď v 4.1.2, tam je jen vylepšení, že notifikace jdou roztáhnout jen jedním prstem místo dvěma. Aspoň něco.

 3. jo to by bolo fajn…Google uz rozoslal pozvanky na 29. oktobra

 4. xxx (neregistrovaný)

  Jako volitelná možnost super. Ale v základu bych dal přednost základním přepínačům v prvním řádku stávající lišty (jako to má např. LG nebo Cyanogen mod). Je to designově čistější.

 5. Matty (neregistrovaný)

  Souhlasil bych s implementací do vrchního řádku roletky 1. stupně…Cyanogen to má perfektně řešeno

 6. Není to málo?Chtělo by to minimálně ještě třetí notifikační roletku,pořádně ten systém ještě více zapráskat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).