Sledujte nás na YouTube

Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“ portován na Nokii N9

Mezi uživatelskou komunitou není jméno Alexey Roslyakov žádnou neznámou; tento ruský hacker a vývojář se už v minulosti pod hlavičkou NITDroid projektu proslavil portacemi Androidu na Nokii N900. Nyní na svém Twitteru zveřejnil fotografii černé Nokie N9 (recenze), do které se mu podařilo nahrát operační systém Android 4.0. Ten funguje v dual-bootu společně s MeeGem. Při spouštění telefonu stačí pouze držet klávesu pro zvýšení hlasitosti, čímž dojde ke spuštění Androidu.

-

Alexey zatím portaci neuvolnil ke stažení, protože jak sám uvádí, stále se jedná o velmi ranou verzi, na které je třeba ještě hodně zapracovat (nefunguje například vykreslování skrze grafickou knihovnu OpenGL), ale doufejme, že se během následujících měsíců dočkáme. Pro uživatele N9ky, které láká Android, by to jistě bylo příjemné překvapení.

Zdroj: SlashGear

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. EarL (neregistrovaný)

  To by mě přinutilo vrátit se k Androidu …. od jablíčka :D

 2. Salam (neregistrovaný)

  N9 z androidem je muj vysnenej telefon

 3. Kafe (neregistrovaný)

  Jenom to ne !! To chcete Androidem dokur… další telefon ?!!

 4. gamas (neregistrovaný)

  Super,to bude good mobil.:D

 5. htcjirka (neregistrovaný)

  Na N9 patri MeeGo nikoliv Android..ten na MeeGo nema.

  • Honza (neregistrovaný)

   Ahoj,mam N9 a chtěl bych se zeptat,kde se do ní dá něco stáhnout a co soubory jar?Díky Honza

 6. Rezza (neregistrovaný)

  Tak na N9 neni ani MeeGo, ale da sa nainstalovat (Nemo Mobile, pokracovatel MeeGo Community Edition). Original system je porad Maemo 6 Harmattan, jen nekdo z marketingoveho oddeleni Nokie to nepochopil :)))

  Jinak OpenGL uz by melo jet teze. Otazka je, jak se podari ovladnout modem… Ale je pravda, na N9 patri Harmattan – celyy design je mu podrizeny (vypoukle sklo… ani nova Lumia uz ho nebude mit).

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *