Domů » Bleskovky » Android 4.4 KitKat nyní běží na 17,9 % aktivních zařízení

Android 4.4 KitKat nyní běží na 17,9 % aktivních zařízení

Google zveřejnil pravidelnou statistiku ukazující podíl jednotlivých verzí operačního systému Android, která ukazuje, jak si platforma stojí. Jako vždy jsou data sesbírána během sedmi dnů, v tomto případě od prvního do sedmého července. V údajích nenalezneme nic překvapivého, Android 4.4 KitKat dle předpokladů od svého uvedení roste. Jeho podíl vyskočil z červnových 13,6 % na 17, 9 % v prvním červencovém týdnu. V pomalém propadu pokračuje Android 4.1 – 4.3 Jelly Bean a stále se drží Android 2.3 Gingerbread, který používá 13,5 % uživatelů. V následujících měsících bude zajímavé sledovat, jestli se ve statistikách začnou objevovat zařízení Android Wear a Android TV.

David Podzimek

14 komentářů

 1. Čísla hezké, ale Google musí více zapracovat a donutit výrobce, aby poskytovali adekvátní podporu a ne to, co aktuálně poskytují…

  • Je to nejrozšířenější OS, tak to uživatelům asi nevadí.

  • Jsem uživatel Androidu a vadí mi to. Ale nic lepšího prostě aktuálně není na trhu.

   A nejsem jediný, jinak by nepoužívalo tolik lidí CM a další ROMky. Ano, jisté % ho používá i z jiných důvodů, ale většina dle mého názoru kvůli novějšímu Androidu než jim dá výrobce.

  • Proč by měl google někoho nutit? Je to přeci o svobodě, ne? Zdrojáky máš, tak si můžeš udělat nejnovější verzi sám, ne?

  • Trebus (neregistrovaný)

   Je vidět, že toho o Androidu mnoho nevíte. Jen zdrojáky určitě nestačí k tomu, abych na svůj telefon dostal nejnovější verzi.

  • Trebus (neregistrovaný): Tak nějak, jsou potřeba ovladače k HW (že např. MTK nebo nVidie…), asi nemá moc smysl pro „vyspělý“ svět bez certifikace Google,….

 2. shepii (neregistrovaný)

  Proč pořád vycházejí tyto články, to jako někoho zajímá jaká verze má kolik procent?? Nemyslím to jako hate, ale prostě nechápu kdo je cílovka těhle článků.? Třeba já mám nexus 10, mám na něm kitkat a zbytek mě vůbec nezajímá.

  • Protože je to server zaměřený na smartphone a tyto údaje mohou jiné uživatele zajímat ? Třeba mě to zajímá. Alespoň pěkně vidím tu fragmentaci a zda-li se to lepší či nikoliv.

  • Maxxz: +1 A navíc koho to nezajímá, tak to číst nemusí, ale většinou když někdo napíše, že ho to nezajímá, tak zanechá i komentář a tím vzniká následná diskuze :D

  • No cílovka je zřejmě jen a pouze vývojář, který si to ale sám vyvodí ze statistiky v adminu příslušného Store, pak je tedy otázkou, kdo je skutečně cílovka a co si z toho má odnést:)

  • shepii (neregistrovaný)

   UNI: Přesně tak, taky tomu nemůžu přijít na kloub. Zajímalo by mě jestli se třeba vyjádří autor článku.? Fragmentace normálního uživatele nemusí zajímat, nijak se ho netýká, a vývojáři dobře vědí jak se situace má.

  • Týká a měl by se zajímat. Aktualizace totiž nepřinášejí jen nové funkce, ale opravují ty staré a co je nejdůležitější, opravují i bezpečnostní chyby. I běžný uživatel by měl vědět, co v telefonu má a co by mohl mít, kdyby jeho výrobce měl lepší podporu…

 3. Aleš (neregistrovaný)

  Jsem sice uživatelem Androidu 4.4 ale jak nevidím pod pokličku, tak subjektivně rozdíl mezi 2.3.6 a 4.4 jsem prakticky nepoznal (kromě toho, že mi na 4.4 začal fungovat Bluetooth 4, který tam dostal podporu). Nezveličuje se trochu ta takzvaná fragmentace?

  • Tak podporu dodala už 4.3, ale to je jedno. Měl by jsi vidět lepší výdrž při přehrávání (Audio tunneling), že ti možná zmizel UMS, nemůžeš 3rd file managerem spravovat soubory na výměnném úložišti, možná ti zmizela možnost přesunu aplikace na kartu….

   Ono upřímně, KK (resp. aktualizace) toho na konec funkčně více berou, než přidávají….:-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).