TOPlist

Android 14 odhalil praktickou novinku. Majitelé iPhonů mohou tiše závidět

Zařízení rodiny Google Pixel
  • Chcete na telefonu ztlumit notifikace, ale ponechat hlasité vyzvánění?
  • Android 14 konečně rozdělí společný posuvník hlasitosti do dvou

Google před nedávnem uvolnil k testování Android 14, byť zatím pouze pro vývojáře. Seznam novinek je už nyní poměrně široký, ačkoliv ty hlavní Google nepochybně odhalí až v květnu na vývojářské konferenci I/O. Některé z nich ale vyplouvají na povrch v průběhu testování, mezi nimi i způsob změny hlasitosti.

Zatímco čistý Android 13 obsahuje čtyři posuvníky, chystaný Android 14 jich má mít pět. Google od sebe oddělí změnu hlasitosti pro vyzvánění a pro notifikace, což již známe z telefonů jiných značek, například od Samsungu. Paradoxně ani v čistém Androidu se nebude jednat o žádnou novinku, na Pixelech byly tyto posuvníky dříve oddělené, ale Google je zcela nepochopitelně spojil do jednoho.

Komunita dlouho volala po sloučení, a zdá se, že Google jejich nářky letos konečně vyslyší. Jen tedy doufáme, že se tato změna propíše i do ostré verze a nezahyne v testovacích verzích, prozatím je k dispozici v Androidu 14 DP2, a dokonce i v Androidu 13 QPR3 beta.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku