Android 13 u bezdrátových sluchátek vylepší poslech i stabilitu spojení

android 13 tiramisu

Aktuální verze operačního systému Android s číslovkou 12 přinesla celou řadu nových funkcí a vylepšení, v čele s novým designovým jazykem Material You. Mnoho funkcí si nicméně svou cestu do této verze Androidu nenašla, což ale neznamená, že by na ně Google zapomněl. Jednu z nich hodlá implementovat do budoucího Androidu 13.

Samsung Galaxy Buds 2 01 1
Bezdrátová sluchátka podporující Bluetooth LE Audio vydrží déle a budou mít stabilnější připojení

Onou funkcí je podpora nového standardu Bluetooth Low Energy Audio. Ten byl nedávno spatřen Mishaalem Rahmanem v kódu Android Open Source Project – Rahman konkrétně na svém twitterovém účtu upozornil na kodek LC3, který Google přidal do systému jako novou možnost. Jeho přednost spočívá v tom, že jakmile se pokusíte spárovat zařízení kompatibilní s tímto kodekem, systém je upřednostní před všemi ostatními spojeními.

Hlavními výhodami Bluetooth LE Audio je znatelně vylepšená výdrž na baterii a mnohem stabilnější spojení bez ztráty audio kvality. Nový standard taktéž podporuje párování s více zařízeními současně a vylepšení kvality zaznamenají také naslouchátka, která se díky Bluetooth LE Audio vyrovnají bezdrátovým sluchátkům.

Podpora Bluetooth LE Audio přijde s Androidem 13

Podpora nového standardu je nicméně pouze prvním krokem. Důležité bude, jak se k němu postaví výrobci chytrých telefonů a příslušenství. Lze proto očekávat, že Bluetooth LE Audio bude ve svých začátcích vyhrazeno pouze pro prémiová sluchátka a vlajkové smartphony.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku