Android 12L pro velké obrazovky dorazí ještě letos. Tyto značky se dočkají jako první

Android 12L 3

Google na konci loňského roku představil Android 12L, což je speciální odnož klasického Androidu pro zařízení s většími nebo ohebnými displeji. Android 12L zatím existuje pouze v testovací verzi pro vývojáře, nicméně americký internetový gigant přislíbil, že později v tomto roce dorazí finální verze. Jako první se dostane na smartphony značek Samsung (řada Galaxy Fold), Microsoft (Surface Duo) a Lenovo.

S čím novým Android 12L přijde?

Android 12L přinese oproti klasickému „telefonnímu“ Androidu několik vylepšení. Jedním z nich bude například hlavní panel, který umožní rychleji přepínat aplikace. Tažení zdejších ikon ke straně pak umožní otvírat aplikace v režimu dělené obrazovky, a tak pohodlně spustit dvě aplikace vedle sebe.

 

 

 

 

Některé aplikace a součásti systému budou lépe připravené na větší obrazovky a poběží ve dvousloupcovém režimu, např. nastavení, notifikační centrum apod.

Oznámený termín uvolnění Androidu 12L mezi veřejnost „později v tomto roce“ je bohužel dost vágní. Snad to tedy Google stihne ještě před vydáním Androidu 13.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku