Sledujte nás na YouTube

Americké úřady možná povolí užívání mobilních telefonů během letu

Možná se vám velmi brzy poštěstí, že při vaší cestě letadlem bude moci využívat naplno chytrý telefon. Americká federální komunikační komise totiž vážně zvažuje změnu pravidel ohledně používání mobilních telefonů během letu. Podle serveru Wall Street Journal možná FCC zruší zákaz telefonovat a vyžívat datové přenosy pro pasažéry, když letadlo dosáhne výšky 3048 metrů (deset tisíc stop). 

Užívání během vzletu a přistání by zůstalo nadále zakázáno, ale po dosažení stanovené výšky by neplatila žádná omezení. Tato změna ze strany FCC přichází krátce poté, co jiný americký úřad americký federální letecký úřad) (FAA) povolil užívání elektronických zařízení v režimu s vypnutým příjmem signálu. Návrh FCC bude muset projít schvalovací procedurou. Pokud projde, bude na každém provozovateli leteckých služeb, aby rozhodl, jestli změnu ve svých letadlech povolí či nikoliv.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *