- Kontroverzní kroky Elona Muska burcují lidi k protestům
- Dealerství Tesly na mnoha místech USA obsadili naštvaní odpůrci
- Postoj veřejnosti se propisuje i do hodnoty akcií Tesly, které v posledním měsíci oslabují
O tom, že poslední kroky Elona Muska rozdělují veřejnost na jeho podporovatele a odpůrce ještě více než dříve, jsme psali už v některých předchozích článcích. Tento fakt se nicméně neprojevuje pouze na sociálních sítích, ale přináší i fyzické protesty. Ty sice nejsou nijak obří, konají se ale na mnoha místech USA. Na sociálních sítích je lze sledovat pod hashtagem #TeslaTakeover a konaly se už v New Yorku, Washingtonu, Minneapolis nebo Pittsburghu.
Rise and Resist went back to Tesla today, to defend democracy and the Constitution against Musk’s criminal enterprise. #StopTheCoup #TeslaTakedown #EndOligarchy
— Rise and Resist (@riseandresist.bsky.social) February 15, 2025 at 7:59 PM
Protestující se shromažďují u dealerství Tesly aby vyjádřili svůj odpor k řediteli automobilky, proti vozům samotným často nic nemají. Vadí jim ale snahy Elona Muska o dekonstrukci americké vlády a často také jeho vlastnictví a zásahy do sociální sítě X. Tito zklamaní Američané apelují také na prodej akcií automobilky nebo i elektromobilů samotných. Na Instagramu se s Teslou rozloučila také populární zpěvačka Sheryl Crow, která dodala, že peníze z prodeje daruje neziskové organizaci National Public Radio, kterou ohrožuje právě aktuální prezidentství Donalda Trumpa.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Proti Muskovi se staví i někteří zaměstnanci Tesly
Obavy o budoucnost automobilky a především o loajalitu zákazníků už projevili i investoři s podílem v Tesle. V posledním měsíci hodnota akcií téměř výhradně klesá a nyní se pohybuje někde na úrovni loňského prosince. Podle deníku The Washington Post se už také někteří seniorní zaměstnanci vyjádřili, že by pro firmu bylo lepší, kdyby v ní Musk nadále nefiguroval.
Někteří protestující nesouhlasí také s Muskovou podporou krajně pravicových stran, jako je německá AfD. Jiným vadí hlavně hajlování při inauguraci prezidenta Trumpa. Důvodů pro kritiku Elona Muska je tedy opravdu mnoho a z jeho podporovatelů se nyní často stávají odpůrci a účastníci protestů. Jaký to bude mít další vliv na aktivity tohoto technologického vizionáře, uvidíme až časem, protesty ale budou nejspíše pokračovat i nadále.