Domů » Bleskovky » Amazon představil Fire TV s Androidem: Televizní multimediální centrum s nízkou cenou

Amazon představil Fire TV s Androidem: Televizní multimediální centrum s nízkou cenou

O společnosti Amazon je v poslední době v našich končinách hodně slyšet, zejména „díky“ brněnskému zamítnutí vybudování distribučího centra tohoto největšího světového internetového obchodu. Amazon však není pouze prodejce, ale také poskytuje hardware vlastní značky, zejména populární čtečku elektronických knih Kindle nebo tablety Kindle Fire. Společným jmenovatelem těchto výrobků je především nízká cena, Amazon pak následně vydělává na obsahu, který těmto zařízením poskytuje prostřednictvím svého obchodu. Tento obsah má být k dispozici i v televizích díky novému multimediálnímu centru Amazon Fire TV.

  

Fire TV je i přes své malé rozměry (115 × 115 × 17,5 mm) poměrně vybavená krabička, v jejích útrobách tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz, kterou podporuje 2 GB paměti RAM, vnitřní paměť má kapacitu 8 GB. Konektivitu obstarávají bezdrátové technologie Wi-Fi 802,11n a Bluetooth 4.0, zdířky pro připojení kabelů jsou následující: HDMI verze 1.4b, schopné přenášet Full HD obraz v až 60 snímcích za sekundu, optický audio výstup pro přenos až osmikanálového zvuku, 100Mbitový etheret port pro rychlé internetové připojení a jeden klasický USB port.

 

Po připojení k televizoru lze Amazon Fire TV ovládat přiloženým ovladačem, jeho zvláštností je integrace mikrofonu pro ovládání hlasem. Druhá možnost je přikoupit si herní ovladač, podobný běžným gamepadům z herních konzolí. Díky operačnímu systému Android, který je podobně jako na tabletech Amazonu upravený a vybavený vlastním obchodem, lze stahovat aplikace a hry, pro něž najde tento herní ovladač využití. Celkem bude možné připojit až čtyři gamepady v jednu chvíli.

 

Hlavní funkcí této multimediální krabičky nejsou hry, ale především konzumace obsahu. Tu bude možné realizovat zejména prostřednictvím streamovaných audio a video služeb, ať už placených nebo neplacených. Díky šíři Amazonu se zde nachází většina velkých hráčů, jako YouTube, Hulu, Netflix, Vimeo a další, v rámci předplatného služby Amazon Instant Video lze získat přístup až ke 200 tisícům filmů a seriálů.

 

Nejzajímavější je bezesporu cena Amazon Fire TV, která činí 99 USD (2 000 Kč bez daně, cena herního ovladače je 39,99 USD (800 Kč), spolu s ním kupující získá 10 USD na nákup her na obchodě Amazonu. Cena tohoto multimediálního centra je skutečně velice zajímavá, s ohledem na to, že se jedná nejen o zařízení pro konzumaci audiovizuálního obsahu, ale rovněž o levnou konzoli s kvalitními hrami mnoha vývojářských týmů. Mrzet nás může pouze dostupnost, která bude zřejmě omezena pouze na území Spojených států. Doufejme, že se i přes poslední nezdary společnosti Amazon na našem území v budoucnu dočkáme přístupu ke službám tohoto giganta. 

Server iFixIt.com už dokonce Amazon Fire TV stihl rozebrat. Pokud chcete nahlédnout do útrob tohoto zařízení, pokračujte na tuto stránku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).