Cena:

Alza.cz exkluzivně nabízí chytrou 4K TV s tloušťkou 4 mm. Na zdi ji drží magnet

Alza.cz zařadila do nabídky chytrou televizi LG Signature (OLED65W7V), která se pyšní celou řadou unikátních vlastností. Tou nejzajímavější je tloušťka, která je pouhých 3,85 mm, a jak jsme měli možnost se přesvědčit přímo v showroomu, jedná se o skutečně atraktivní kousek elektroniky, za který si ale výrobce nechá náležitě zaplatit. Alza.cz má na prodej tohoto modelu měsíční exkluzivitu a televizi nabízí za cenu 219 990 Kč v případě 65″ modelu. 77palcová varianta zatím naceněna nebyla, ale je jasné, že tyhle dva kousky nebudou pro každého. V ceně je již zahrnuta doprava a instalace.

lg_signaturetv_2

OLED televize se pyšní špičkovým obrazem a skvělými barvami; rozlišení je Ultra HD (4k, 3840 x 2160 px). Úhlopříčka zobrazovací plochy je 164 cm a nechybí zde podpora technologií jako Dolby Vision, Active HDR, Pixel Dimming či skvělý 360° zvuk Dolby Atmos/DTS. Televize dále disponuje technologiemi DLNA, Miracast/WiDi, WiFi a Bluetooth.

Díky extrémně tenkému tělu zajišťuje uchycení na zeď speciální magnetický držák, který se na zeď namontuje a na něj se následně přichytí „televize“ samotná. Jak jsme měli možnost vidět, tento krok není nijak složitý, ale vždy je k manipulaci zapotřebí dvou osob.

LG webOS 3.5: There Is A New Way To Watch TV

Veškerý hardware televize je uložený v externím boxu, který se s televizí propojí jedním kabelem. Jeho součástí jsou i prostorové reproduktory, které šíří zvuk po místnosti. Mimochodem, právě za unikátní design získal letos výrobce na CESu v Las Vegas ocenění „The best of CES“ a „Best of innovation 2017“.

Televize běží na nejnovější verzi operačního systému webOS 3.5 a propojit ji můžete jak se smartphony s Androidem, tak také s iPhonem. Ovládat ji rovněž lze speciálním bezdrátovým ovladačem Magic Remote. V případě, že se na tuhle netradiční televizi chcete podívat, zastavte se do showroomu Alzy v Praze – Holešovicích, kde je nyní vystavena.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.