Domů » Články » Always On na Galaxy S7: Co všechno lze zobrazovat v pohotovostním režimu?

Always On na Galaxy S7: Co všechno lze zobrazovat v pohotovostním režimu?

Samsung Galaxy S7 a S7 edge přicházejí s novou funkcí Always On, která dokáže na displeji v pohotovostním režimu zobrazovat různé informace, podobně jako to známe například z Glance obrazovky u Lumií. Vy díky tomu máte okamžitý přehled nejen o aktuálním datu a času, ale i o zmeškaných hovorech, nových SMS zprávách nebo stavu baterie.

Konfiguraci této funkce i možnost vypnutí najdete v nabídce Nastavení – Zobrazení – Always On a my vám v tomto článku ukážeme, co všechno je v tomto režimu možné zobrazovat. Nabízí se buď hodiny, kalendář nebo obrázek, nicméně ve všech třech je konfigurace celkem omezená, ale třeba se to zlepší s vydáním dalších aktualizací softwaru; přece jen se v podání Samsungu jedná o první „pokus“.

V případě, že si vyberete hodiny, dostanete na výběr z celkem sedmi motivů – některé zobrazují čas číslicemi, jiné na ciferníku. Nechybí samozřejmě ani notifikace na nové hovory a textové zprávy. A pokud vyrážíte do světa, přijde vhod zobrazení duálních hodin.

Nechcete-li se spokojit s černým pozadím, lze na pozadí hodin umístit jednu ze čtveřice tapet, vlastní obrázek ale nikoliv. Dále lze aktivovat měsíční zobrazení kalendáře (ve dvou vzhledech), jehož součástí jsou i hodiny. Výpis nadcházejících událostí se už ale nezobrazuje, což je celkem limitující.

Pokud vyloženě neprahnete, aby se vám na displeji v pohotovostním režimu zobrazovaly důležité informace, lze přední stranu zkrášlit obrázkem přes celou obrazovku. Ani zde ale nepočítejte s vlastní grafikou, na výběr jsou jen tři jednoduché motivy od Samsungu.

Rozhodně by také nebylo od věci, kdyby Samsung v budoucnu přidal možnost konfigurace časového rozpětí, kdy se Always On bude používat. Pokud je totiž funkce zapnutá, displej informace zobrazuje neustále, tedy i v noci a i když nijak výrazně nezáří, někoho to může rušit.
Doplnění: Pokud si v nabídce Nastavení – Zobrazení aktivujete Noční hodiny, zobrazí se vám v požadovaném časovém rozpětí menší hodiny v zakřivené části displeje, které nikterak neruší.

V redakční poště se objevilo také několik dotazů ohledně toho, zda tuto funkci dostanou i loňské modely řady Galaxy S6. Pro majitele těchto zařízení ale příliš dobrou zprávu nemáme – nejedná se totiž jen o softwarovou záležitost, ale i o úpravu na straně zobrazovacího panelu a tudíž je tato funkce výsadou letošních novinek.

Samsung Galaxy S7 se u nás oficiálně začíná prodávat právě dnes za 19 799 KčGalaxy S7 edge za 22 599 Kč; ceny jsou včetně DPH a platí pro 32GB varianty. Zákazníci navíc s nákupem telefonu získají prémiový servis s osobním vyzvednutím poškozeného kusu a zápůjčkou nového (více informací). Kromě toho Samsung k oběma modelům nabízí i řadu originálního příslušenství, které jsme vám představili v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments