Domů » Bleskovky » Alcatel Smart 991D s Androidem: Čtyři palce za čtyři tisíce

Alcatel Smart 991D s Androidem: Čtyři palce za čtyři tisíce

Alcatel uvedl na český a slovenský trh nový chytrý telefon One Touch Smart 991, který bohužel pracuje s poměrně starou verzí Androidu 2.3 obohacenou o vlastní uživatelské prostředí. Výrobce nabízí i verzi One touch Smart 991D, která disponuje dvěma sloty pro SIM karty, takže je možné využívat dvě telefonní čísla na jednom přístroji. Na českém i slovenském trhu se novinka objeví v průběhu září za doporučenou cenu 3990 Kč (159,90 €) s DPH, verze se slotem na jednu SIM kartu bude ještě o něco levnější (v tuto chvíli se čeká na upřesnění ceny).

One Touch Smart 991 bude k dispozici ve dvou barevných provedeních – bílé a černé. Přístroj je potažen matným měkkým plastem, který zabraňuje otiskům prstů. Skvělým lákadlem by byl čtyřpalcový displej, nicméně kvůli rozlišení 320 x 480 px tomu tak určitě nebude. Výkon dodává jednojádrový procesor s taktem 800 MHz (MTK6573) společně s 256 MB RAM. Interní paměť je možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD (2GB kartu najdete v základním balení).

 
Pěkný design a nízká cena jsou hlavními lákadly nového smartphonu od Alcatelu. Je škoda, že se nedočkáme novější verze Androidu a displeje s jemnějším rozlišením… tak snad příště.

Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelů je vybaven digitálním zoomem, LED bleskem, funkcí pro označení místa, kde byla fotka pořízena (geo-tagging), a dále nabízí několik fotografických režimů, včetně vytváření panoramatických snímků. Chytrý software pro úpravu fotografií navyšuje rozlišení fotoaparátu až na 5 megapixelů pomocí softwarové interpolace. Tipujeme ale, že fotoaparát nebude silnou stránkou telefonu a snímky budou mít spíše podprůměrnou kvalitu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Milan (neregistrovaný)

    Cena za 991 se neupřesňuje,je 2990 u T-mobile.

    • Za tu cenu je ve volnem prodeji Xperia mini (ST15i) a ta ma lepsi parametry (procesor, RAM…) a HLAVNE lepsi softwarovou podporu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).