Alcatel prozradil detaily o tabletech Evo 7 a Evo 7 HD s přídavným 3G modulem

Tabletů a chytrých telefonů s Androidem neustále přibývá a pokud se výrobci alespoň trochu chtějí odlišit a především zaujmout, je potřeba do nabídky zařadit něco, co právě to či ono zařízení vytáhne z šedi ostatních průměrných tabletů. Alcatel na to jde od lesa, tedy od toho protkaného sítěmi třetí a čtvrté generace. Ke svým dvěma tabletům – Evo 7 a Evo 7 HD totiž hodlá přidat možnost dokoupení přídavných 3G a 4G modulů. 

Evo 7 HD bude tím silnějším ze dvou bratříčků. Jak již název napovídá, bude se moci pochlubit displejem o úhlopříčce 7″, a to konkrétně o rozlišení 1280 x 800 px. Vše bude poháněno dvoujádrovým procesorem s taktem 1,6 GHz a 1 GB RAM. Velikost vestavěného úložného prostoru se zastaví na 4 GB a nebude chybět ani možnost rozšíření pomocí microSD karet. Dočkáme se také zadní kamery se 3 MPx, přední kamerky s VGA rozlišením, WiFi, Bluetooth a Androidu ve verzi 4.1 „Jelly Bean“. Cena tohoto zařízení bude sympatických 179 USD, s 3G modulem bude v nabídce za 249 USD, se 4G pak za 349 USD.

Druhý tablet ze série – Evo 7, bude mít stejnou velikost, jen rozlišení displeje klesne na 1024 x 600 px, uvnitř poběží jen jednojádrový 1GHz procesor spolu s 1 GB RAM. Vestavěný prostor, podpora microSD a zadní kamera budou stejné, přední kamerka však bude chybět. Evo 7 se dočká Androidu ve verzi 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Navíc k němu nebude možné dokoupit 4G přídavný modul. Oba tablety by se měly dočkat příchodu na americké  pulty během května, informace o dostupnosti v Evropě v tuto chvíli nemáme k dispozici.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku