Domů » Bleskovky » Alcatel Idol 4S: Stylový design s odkazem na virtuální realitu (videopohled)

Alcatel Idol 4S: Stylový design s odkazem na virtuální realitu (videopohled)

Alcatel se letos zařadil po bok ostatních výrobců, jejichž tiskové konference se konají ještě před samotným zahájením Mobile World Congressu (preview jste si mohli přečíst zde). Nás pochopitelně zajímalo, jak vlajkový model iDol 4S vypadá v praxi a proto jsme se vydali na stánek Alcatelu, kde probíhala jeho prezentace. Hned na první pohled je patrné, že Alcatel si dal u svého prémiového modelu záležet. Kombinace kovu a skla je sázkou na jistotu, která se zalíbí téměř každému. Jedinou nevýhodou je bohužel časté ulpívání otisků na zadní straně, což je nezbytná daň za krásu.

Alcatel Idol 4S: První dojmy MWC 2016

Převážnou část čelní strany zabírá 5,5” AMOLED panel s QuadHD rozlišením (1440 x 2560 px). Další výbavu tvoří osmijádrový čipset Snapdragon 652, 3GB operační paměť a 32 GB interního úložiště. S ohledem na použitý procesor jsme se obávali o plynulost prostředí, nicméně v reálu bylo vidět, že vývojáři s tímto počítali a dali si práci s optimalizací. Na zadní straně se ukrývá 16Mpx fotoaparát schopný pořizovat 4K video při 30 fps. Příjemným bonusem je integrovaný slot na paměťové microSD karty, který lze zároveň využít pro osazení druhou SIM kartou.

img02

Pod zadním krytem se ukrývá integrovaný akumulátor s kapacitou 3000 mAh a podporou rychlého nabíjení. Podle slov výrobce zařízení plně nabijete za 1 hodinu a 40 minut, což je velmi slušná hodnota. Výbavu uzavírá NFC a modul pro FM rádio.

Za kolik se zařízení bude prodávat a kdy se dostane na český trh, zatím výrobce neprozradil, nicméně podle našich informací bychom se měli dočkat na přelomu května a června, a to včetně speciálního balení s virtuální realitou. Alcatel Idol 4S dorazí ve čtyřech variantách lišící se barvou kovového rámečku – zlatá, tmavě šedá, růžová a stříbrná. Kromě něj bude k dispozici i levnější verze Idol 4 vybavená menším displejem s Full HD rozlišením.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).