Aktualizace pro WP8 zruší odpojování od WiFi při vypnutém displeji

Nejnovější verze operačního systému Windows Phone (recenze) konečně zvýšila svou konkurenceschopnost oproti vedoucímu Androidu a iOS. Jsou ale chyby, které zůstaly nenapraveny (více najdete v tomto článku). Mezi ně patří odopjování telefonu od WiFi sítě při zamčení telefonu (vypnutí displeje). Microsoft sice argumentoval, že tomu tak je kvůli úspoře baterie, nicméně zdá se, že již došel k jinému závěru. To potvrzuje i příspěvek Joe Belfiora z Microsoftu, který se k celé situaci vyjádřil na Twitteru a nenápadně naznačil, že tento problém bude brzy vyřešen.

 

Je dobré, že systém OTA aktualizací u Windows Phone 8 funguje, přičemž zmiňovaný update by mohl přinést více vylepšení podobného charakteru. Samotný Joe Belfiore tvrdí, že se aktualizace nedočkáme během týdne ani měsíce, je však dobré vědět, že jedna z negativních vlastností jinak povedeného systému bude opravena. Otazník visí i nad tím, dostane-li se tato oprava třeba v rámci aktualizace na Windows Phone 7.8 i na starší telefony? 

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

26 komentářů

 1. blikcvak (neregistrovaný)

  samé sliby, nic víc. Slovy MS by se dalo říci „čekejte v létě příštího roku, verze 8.5 bude pecka, ale současné telefony ji nedostanou“ :D

  • Honza (neregistrovaný)

   Co některým stačí ke štestí…

  • mimonaut (neregistrovaný)

   ne to se nestane. MS garantuje aktualizace na 18 měsíců. Navíc jádro systému se měnit už nebude, takže neexistuje důvod jako u WP7.5, aby aktualizace nebyly (a pravděpodobně bude již záležet pouze na výrobcích, zda aktualizace novější než těch 18 měsíců pro dané zařízení uvolní či nikoliv)

  • blikcvak (neregistrovaný)

   ona podpora a podpora někdy není to samé a u MS to platí dvojnásob. Win XP dostávali také aktualizace/záplaty ještě donedávna, ale koupili by jste je ještě dnes? Když už tu máme WIN7/8?

  • Aaron (neregistrovaný)

   mimonaut: „ne to se nestane“ X „bude již záležet pouze na výrobcích“. Mel by jsi se rozhodnout jak to tedy bude :-)

  • mimonaut (neregistrovaný)

   psal jsem, že po 18 měsících se může výrobce rozhodnout, jestli ano nebo ne, do té doby je aktualizace garantovaná. Je problém to pochopit? :-)

 2. fero (neregistrovaný)

  náhodou se mi MS poslední dobou líbí, začali poslouchat své zákazníky což v minulosti moc nebylo

  • VNavrátil (neregistrovaný)

   Mě příjde, že na dost dotazů hodně hodnocenejch v suggestion boxu se*ou jak na placatej kámen

  • Aaron (neregistrovaný)

   Me se MS taky libi. Neustale nam ukazuje, jak prehlizi zakazniky a strka ostatnim CEO baliky penez aby se s nim jeste nekdo bavil. Nokie, Barnes&Noble, HP a slavny Slate, Yahoo.

 3. milennium (neregistrovaný)

  No to „stálé připojení“ k WiFi uměli už i WM6.5 a umí to snad všechny OS kromě (zase) WP… A argument MS o úspoře baterie je zcela mimo… Naopak. Pokud mám doma APN a jsem tedy neustále připojený k WiFi, tak mi každý mobil co jsem měl, vydržel na baterku déle. Navíc šetřím data a to tak, že dost.

 4. patrabus (neregistrovaný)

  Doufám, že to opraví i v 7.8:)

 5. xsarahdi (neregistrovaný)

  To akože keď si niečo niekto sťahoval a vypol sa mu po napr. 30sec displej tak prerušilo prenos??? Dobre som to pochopil?

  • DQF (neregistrovaný)

   Ano, WP 7/8 jsou takto omezené…

  • VNavrátil (neregistrovaný)

   Přesně tak, není nad to, když musíte každých 20vteřin tapnout na displej, aby se nepřerušilo spojení

  • Pacikx (neregistrovaný)

   Když jsem stahoval cokoliv z Marketplace, a zamknul jsem telefon, tak i nadále stahování fungovalo.

  • mimonaut (neregistrovaný)

   když se něco stahuje, stahování se samozřejmě dokončí. Pouze pokud se telefon nevyužívá, po cca 10 min se v uspaném režimu wifi odpojí. Mě to teda přijde jako OK. Mám dojem, že se i wifi probouzí pro push, protože jsem měl bloklá data a mail mi normálně přišel. Takže mi to vůbec nijak nevadí.

  • VNavrátil (neregistrovaný)

   Nebo takhle: Sedim na prednasce, pisu si a mezitim, kdyz je informacni ticho koukam na net, pak zase na neco pisu a musim jak blb sahat na displej, aby se tel. Nezamkl a ja pak necekal, az se zas uraci pripojit. S timhle taky nemate problem?

  • mimonaut (neregistrovaný)

   vzhledem k tomu, že připojení trvá pár vteřin a navíc mám mobilní data, tak ne, nemám.

  • Rezza (neregistrovaný)

   Tak pro me to byl jasny showstopper, protoze kdyz se me takhle odpojilo IRC uprostred meetingu :) Dobre, ze tohle MS opravi.

  • mceza (neregistrovaný)

   Mě to někdy vadí, někdy ne. Ocenil bych možnost volby.

 6. ha (neregistrovaný)

  co to má wp za vynikajcí funkci úspory baterie??? :DDDDD nofuy

 7. Velda (neregistrovaný)

  Já to nechápu… Neměla by souviset efektivita kódu systému zároveň se svižností a plynulostí, ale logicky zároveň i s výdrží baterie? A tam mi WP nepřijde moc supr… Nebo je to už jinak u WP8?

 8. jk001 (neregistrovaný)

  ja som spokojný s tým ako to funguje , že sa odpojí . kontrola pošty však funguje u mňa každých 30 min .čiže aj pri zamknutom tel sa každých 30 minút prípoji zosynchronizuje . pri odomknutí opätovné pripojenie na wifi 1,5 sekundy čo je pre mňa v pohode . a pri zdielaní internetu sa wifi pri zamknutom neodpojí a to je hlavné môžu však dať možnosť voľby pri aktualizácii a tým by vyhoveli všetkým

  • garet (neregistrovaný)

   mam otazku?cize ked mate napr whatsapp zapaty tak wifi odpoji a nepride sprava ak ju niekto posle napr po hodine ci ako?

   dakujem

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *