Domů » Bleskovky » Aktualizace pro Windows Phone 8 přinese FM rádio a další novinky

Aktualizace pro Windows Phone 8 přinese FM rádio a další novinky

Microsoft připravuje novou aktualizaci pro Windows Phone 8. Zdroje blízké společnosti potvrzují plány přidat do systému podporu FM rádia. Jednalo by se tak o návrat funkce, kterou Windows Phone 8 vyřadilo. Jeho předchůdce, Windows Phone 7, FM rádio podporoval a Microsoft už déle pracuje na návratu této funkce i do nejnovější verze systému. Aktualizace, která by měla tuto změnu obsahovat, bude součástí General Distribution Release (GDR2) pro WP8. Víme, že FM rádio obsahují telefony Lumia 920 a Lumia 820, podpora se samozřejmě bude týkat i dalších kompatibilních zařízení.

Nokia pracuje i na vlastních vylepšeních, která přinese GDR2. Zdroje přímo ve finské společnosti odhalují plány, podle kterých budou mít majitelé telefonů Lumia 920 a 820 možnost dvojitým poklepáním na obrazovku přístroj probudit. Další novinkou by měla být možnost ztlumit telefon jeho otočením. Aktualizace se očekává v následujících měsících.

David Podzimek

31 komentářů

 1. johny (neregistrovaný)

  Coze? FM radio? Stlumeni otocenim? Panecku Microsofte, ty na tom fakt makas!

  • Hurá,Nokia objevila v roce 2013 FM rádio. Gratuluji. Kdyby nevyházeli zaměstnance, tak by jim třeba někdo řekl, že FM rádio dávají do modelů za 500Kč :-)

  • Ale pozor, vyskytuje se tu hlupec, který je schopen Tě odpálkovat tím, že každý systém se učí a pokud mu to nevyjde, tak začne s lagama a třeba reklamou v Androidu. Jeho zálibou je totiž argumentování ;-)

 2. Znalec smartphonů (neregistrovaný)

  Tak už budou mít klucí i rádio, pokrok hold nezastavíš.

 3. Ja si nemyslim, ze je to pokrok, ale jen si mysleli, ze uz nikdo FM radio nepouziva, ale z nejakeho nepochopitelneho duvodu to FM radio lide chteji. Ja osobne jsem radio na mem Windows Phone telefonu nikdy nepustil. Hold chteli ukazat, ze slysi na feedback od uzivatelu.

  To je vse. Nechapu vase hloupe pripominky, asi jste tuto uvahu vubec nevzali v potaz.

  • Samozřejmě – nejdřív se pracuje na funkcích, které jsou důležité v civilizovaném světě, kde si místo FM rádia pustí online stream se stabilním příjmem a o několik řádů vyšším výběrem stanic. A to nepočítám xbox music a nokia music+.

   Další věc je, že stále více lidí používá BT sluchátka a nemají tudíž anténu.

  • tak samozrejme, že si ho nepoužil

  • Tak samozřejmé to neni,měl namysli WP7.x,tam rádio bylo aktivní od začátku.

  • marek1: FM v telefonu, FM v telefonu… jo, to jsem teď použil, na Evropě 2 byl žebříček TOP20 rock skladeb zrollingstone.com, už jsem musel z auta, tak jsem doposlechl z telefonu, páč jsem si říkal, co kdyby někde Queeny a oni jo a hned první, Bohemian Rhapsody, byl jsem na hniličko:-) Ale to jsem ho za dva roky použil asi tak podruhé.

   steelspace: Nejde o stabilitu, ale FUP.

  • fm rádio je fajn vec, nie vždy je k dispozícii wifi alebo 3G sieť. ďalšia vec je, ako tieto siete žerú batériu. hlavne keď mám problém omniu w udrža aspoň deň na jedno nabitie :D

  • Hlavně ať u Nokie moc nepřemýšlí, naposledy kvůli tomu zapoměli na FM rádio a dali do telefonu Windows místo použitelného systému.

  • vo WP9 zas nebude možné telefonovať cez sim kartu, bude podpora len pre skype :D a potom sa budeme všetci tešiť na GDR6, kt. túto funkciu sprístupní :P

 4. Hlavně ta aktualizace opravdu není jen o rádiu a flip2silence.. jen je to napsané tak, že to tak vypadá.. :-/

 5. čo lumie 720 a 620? tie majú tiež hw na rádio?

  • David Podzimek

   Ohledně 720, podle této informace ano: [odkaz]

   Lumia 620 také: [odkaz]

   Tudíž by tomu tak mělo být, ale musíme počkat na aktualizaci :)

 6. To budou mít v Českém rozhlasu radost!!! :-)

  Hned mohou „nastoupit“ na firmy, které svým zaměstnancům pořídí Nokie s W8 a chtít po nich pravidelné měsíční „výpalné“ za každý telefon !!!

  • Český rozhlas už má dávno aplikace pro WP,iOs i android, kde narozdíl od FM rádia múžeš poslouchat všechny stanice.

 7. každý má iné priority mne FM rádio nechýba a nemal som ho zapnuté nikdy

  • Taky jsem ho nikdy na WP nezapnul, ale to je to samé jako posílání souborů přes BT, nikdo to vlastně nepotřeboval, ale jakmile se naskytla možnost, tak nastala etapa orgasmů :D

  • O žádné etapě orgasmů jsem moc nikde neslyšel. Je fajn, že to jde, ale využitelnost bluetooth k přenosu souborů je dle mě v dnešní době už minimální. Na velké soubory se nehodí a na fotku pošlu emailem a nemusím řešit jak je odemně kdo daleko.

  • Stanley (neregistrovaný)

   No vidíš, já zase používám BT file trasfer relativně často. Neříkám, že každý den a že by se to v některých případech nedalo řešit jinak, ale stejně pro mě je to užitečná funkce.

   BTW na jakém principu myslíš, že funguje ten slavný přenos souborů přes NFC?

  • A proč myslíš, že jsem někdy použil přenos ještě méně rozšířeného NFC, které stejně spočívá jen v jednodušším přenosu skrze bluetooth, resp. jako trigger pro bluetooth (či WiFi direct u Androidu). Nikde se ani o slavném přenosu skrze NFC nezmiňuji, nebo snad ano ?

  • Stanley (neregistrovaný)

   Pravda, nezmiňuješ. Ale z recenzí, reklamy i některých příspěvků zde obecně jsem nabyl dojmu, že NFC je pro život nepostradatelné a všichni správní smartmaniaci ho musí milovat :-). Nevim proč, ale nějak jsem si tě zařadil mezi ně :-).

  • Kromě platby mě NFC na nic víc moc nezajímá, bohužel Gemoney je limitován na Android a O2. Takže je to stejně k prdu.

 8. tom028 (neregistrovaný)

  Mě osobně FM na 820 dost chybí. Na předchozím WP 7 jsem jej používal docela často. Stejně tak funkci s otočením. Takže já jsem rdá, že se na WP8 pracuje. Každá taková zpráva potěší.

 9. Dano (neregistrovaný)

  Už som to napísal dávno a stále to platí – WP telefóny vo verzii 7 úplne „osprosteli“ a teraz sa budú pomaly pridávať funkcie aby bolo jasné pre nových zákazníkov ako sa vyvýjajú…Tí čo zažili Windows mobile v plnom výkone (HD2, alebo Touch Pro2 s WM6.5)akurát nad tým krútia hlavou.

  • Hej. HD2 a 6.5. Ten hybrid, kde bol natlačený kapaciťák, na čo WM nemyslel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).