Domů » Články » Adrian T32: Je libo iPhone s Windows Mobile 6 (GPS, 3MPx, Wi-Fi)

Adrian T32: Je libo iPhone s Windows Mobile 6 (GPS, 3MPx, Wi-Fi)

-O tom, že je Čína země neomezených možností, ve které se kopíruje snad vše od plyšového Medvídka Pú po spotřební elektroniku, není třeba pochybovat. Od uvedení originálního iPhonu se objevilo několik kopií, které pocházely právě z asijských linek, a i když tu byl i model s operačním systémem WinCE, s Windows Mobile se zatím nic neobjevilo. To se ale chystá změnit novinka s označením T32, která pochází od společnosti Adrian.

T32 je průměrně vybavené Pocket PC s designem téměř stejným, jako iPhone. Oproti němu však dostalo do vínku operační systém Windows Mobile 6 Professional. Dotykový displej nabízí poměrně velkou úhlopříčku 3.2″ a standardní QVGA rozlišení 240×320px. iPhone je vybavený displejem větším, konkrétně s úhlopříčkou 3.5″ a rozlišením 480×320px, zobrazovací schopnosti budou pravděpodobně také na trochu jiné úrovni, nicméně kvalit displeje, jakým je iPhone vybaven, dosahuje jen málo zařízení. V srdci komunikátoru pracuje procesor TI OMAP taktovaný na frekvenci 200MHz, tedy opět žádný rychlík, který by bořil výkonnostní limity.

-
Zatím jediný výrobcem zveřejněný obrázek

Telefonní část je zastoupena tribandovým GSM modulem s podporou GPRS i EDGE. Zejména datové přenosy přes EDGE bývají u čínských produktů celkem problematické a mnohem častěji se setkáváme jen s modely vybavenými pomalejšími přenosy přes GPRS. Bezdrátová komunikace je zajištěna integrovaným Wi-Fi 802.11b/g modulem i Bluetooth ve verzi 1.2, nezapomnělo se ani na A2DP. Příznivci satelitní navigace rovněž zajásají, T32 je vybaven GPS modulem, o jaký čip se ale jedná výrobce neuvádí. V přístroji dále najdeme 512MB ROM + celý 1GB vnitřní paměti, nabízí se i možnost rozšíření pomocí micro SD karet. Na zadní straně najdeme objektiv 2MPx fotoaparátu, přední je podle stránek výrobce vybavena dokonce 3MPx čipem. Přisvětlovací dioda bohužel chybí stejně jako zmínka o podpoře Autofocusu či režimu makro. Logika umístění jednotlivých čipů mi také trochu uniká, zvláště když T32 není vybavena modulem pro práci v sítích třetí generace.

Hardwarové parametry ve zkratce
OS: Windows Mobile 6 Professional
CPU: TI OMAP 200MHz
Displej: QVGA, 3,2″, 65 534 barev
Paměť: 512MB ROM/64MB RAM + 1GB vnitřní paměti, podpora micro SD
Fotoaparát: 3MPx na přední straně + 2MPx
GSM: tribandový GSM modul s GPRS/EDGE třídy 10
Připojení: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2 včetně A2DP
Rozměry: 119 × 63 × 15.5 mm
GPS: ano

-
Dočkáme se i úpravy na obrazovce Dnes?

Zajímavá je trojice senzorů, které reagují na různé pokyny uživatele. Světlocitlivý snímač by měl automaticky regulovat podsvícení displeje podle okolního světla. Pohybový senzor by měl rozpoznat natočení zařízení a podle toho překlopit displej – do Portrait nebo Landscape režimu (zajímavý nápad, zde by se mohli inspirovat i ostatní výrobci). Třetí senzor by měl být schopný rozeznat, pokud je telefon vložen do kapsy nebo k uchu, čímž by mělo dojít k automatickému vypnutí displeje. Kdy se přístroj objeví na trhu zatím nevíme. Po designové stránce se jedná o téměř dokonalou kopii iPhonu, díky operačnímu systému Windows Mobile by z něj ale mohlo být i celkem zajímavé zařízení, rozhodující ale bude i cena, kterou zatím výrobce nikde neuvádí. Do Evropy se pravděpodobně nikdy nedostane, i když se výrobce chlubí podporou 26 jazyků (nemá ale na mysli jen Regional settings?), po uvedení na trh by ale neměl být problém sehnat jej například na internetové aukční síni eBay.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

  1. „…displeje, jakým je iPhone vybaven, dosahuje jen málo zařízení… „
    Dovolim si nesouhlasit. Kazde PDA s VGA ma display lepsi, a ze je jich uz celkem dost

  2. Sir Andrew: Co se tyce rozliseni, tak ano, tam iPhone zas tak neexceluje. Ale dival si se nekdy v realu na displej iPhonu? Je perfektne viditelny ze vsech uhlu, krasne jasny a barvy jsou hodne verohodne, v tomhle si myslim, ze trumfuje vetsinu dnes dostupnych zarizeni.

  3. Displej HTC Universal a iPhone se opravdu nedá vůbec srovnat. Větší rozlišení HTC je patrno jen při položení obou přístrojů vedle sebe a pozorování obou displejů z pár centimetrů. V dalších aspektech už je mezi iP a Unim propastný rozdíl. Zobrazovací možnosti spolu s 16 miliony barev dělají své.

  4. Mno ne no,zamer clanku neni davat cinskou kopii na stejnou uroven jako original,nybrz ukazat na zajimavy pristroj. Obrazek o kvalite si kazdy kdo zna demokratickou cinu udela sam

  5. btw pohybovy senzor neni zajimavy napad,ale opet dalsi okopirovany prvek iphonu

  6. MacOS se prece neda srovnavat s Windows. Na MacOS muzes delat ty nejbeznejsi veci rychle a spolehlive, ale kdyz „vyrostes“ a zacnes mit vetsi naroky, tak zjistis ze vsechno kolem Apple je jenom samoucelne a jsou silne mantinely pres ktere se proste nedostanes. S Windows obecne muzes v podstate vsechno… otazka je, jestli to vsechno vyuzijes tzn. jak velke mas naroky. Ohledne naroku uvedu priklad: jestli chces hlavne volat a nic dalsiho nepotrebujes kup si telefon (zvlada telefonni veci perfektne a vydrz baterky je taky vetsi) ale kdyz chces vic nebo mnohem vic, tak jdi po komunikatoru (umi vsechno, ale ohledne telefonnich veci, odezvy systemu a vydrze baterky proste zaostava).

  7. No, keď sa riadne pozriem na obrázok, tak by sa malo jednať o WM5, nie WM6.

  8. Číňani tohle neřeší, ten obrázek je prací grafika. V telefonu bude opravdu WM6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).