Adobe končí s podporou Flashe na zařízeních s Androidem

Jednou z největších výhod, kterou disponuje operační systém Android je podpora technologie Flash, kterou uživatelé nejvíce využívají při prouzdání na internetových stránkách. Brzy tomu ale tak nebude, jelikož společnost Adobe oznámila, že letos ukončí aktivní vývoj svého pluginu pro mobilní zařízení. Konkrétní datum, kdy aplikace webohého přehrávače Flash definitivně zmizí z obchodu Google Play, společnost stanovila na 15. srpna. Pokud tedy chcete mít i nadále ve vašem smartphonu podporovaný Flash, nainstalujte si danou aplikaci do výše zmíněného data a nijak svá zařízení neresetujte.

 

Další možností je, že si stáhnete konkrétní balíček s koncovkou .apk do svého počítače, odkud si ho budete moci kdykoliv nainstalovat. Zástupci společnosti Adobe též upozornili na skutečnost, že nová verze Androidu 4.1 se bude muset již obejít bez podpory jejich pluginu. Proto všem uživatelům doporučují, aby ho na své smartphony neinstalovali, jelikož není zaručeno, že se bude na novém Androidu chovat zcela korektně. Jaký je váš názor na ukončení podpory webového přehrávače Flash? Stane se to pro vás nepřekročitelnou překážkou, nebo se bez něho snadno obejdete?  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku