Domů » Bleskovky » ActiveNotifictaions přináší na Android vylepšené notifikace z Motoroly X

ActiveNotifictaions přináší na Android vylepšené notifikace z Motoroly X

Moto X není telefon s nejvýkonnějším hardwarem, ale obsahuje řadu jedinečných funkcí. Jednou z nich je aktivní displej, který slouží jako náhrada tradiční notifikační LED diody. Tato funkce sloužila jako inspirace pro novou aplikaci na Google Play Store – ActiveNotifications. Vývojáři tvrdí, že díky ní získáte stejné funkce, jako nabízí Moto X. Aplikace toho umí dost, včetně rozsáhlého nastavení.

Vlastnosti

  • Notifikace nesvítí, pokud máte telefon v kapse, tašce nebo položený displejem na plochu, aby nedošlo k nechtěnému odemknutí zařízení
  • Dají se vybrat specifické aplikace, které využívají ActiveNotifications
  • Aplikace může přestat pracovat na noc, čímž šetří baterii
  • Nastavení soukromí – skrytí detailů o notifikacích
  • Nastavení jasu displeje – můžete vybrat, jaká bude hodnota jasu pro ActiveNotifications

Aplikace funguje na všech zařízeních, která mají Android 4.1.2 a novější, dokáže využívat novou funkci „Notification listener“ v Androidu 4.3, která zlepšuje stabilitu a výkon zařízení. Je silně doporučeno užívat displeje postavené na technologii AMOLED, jelikož mohou rozsvítit pouze část s notifikací. Na zařízeních s LCD displeji bude docházet k výrazně zrychlenému vybíjení baterie. K drobnému poklesu výdrže dojde i na telefonech s AMELOD displeji, jelikož neobsahují speciální čip, který najdeme v Moto X. Pokud oželíte trochu výdrže, jedná se o velmi užitečnou aplikaci. Budeme rádi, když se v komentářích podělíte o své zkušenosti a vlivu na výdrž baterie.

 

David Podzimek

3 komentářů

  1. SGS 2 nefunguje. Podle recenzí je lepší NoLed, který taky používám. Navíc mě to nejde odinstalovat!! Nevíte někdo proč?

  2. Odinstalace vyřešena – Je potreba nejprve deaktivovat ve spravci zarizeni pod nastavenim Zabezpečení

  3. No na videu to vypadá pěkně, ale po různém nastavování ne a ne to rozchodit :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).