Domů » Bleskovky » Acer představil 7″ tablet s Androidem 4.1, prodávat se bude za 230 USD

Acer představil 7″ tablet s Androidem 4.1, prodávat se bude za 230 USD

Acer představil nový tablet s názvem Iconia A110. Fanoušci levných, avšak výkonných zařízení se teď navíc zaradují. Jedná se totiž o sedmipalcový tablet s RAM o velikosti 1 GB, jež bude poháněn procesorem Tegra 3. Zpočátku bude podle zveřejněných informací dostupný pouze ve verzi s 8 GB paměti za 230 USD (4 400 Kč bez DPH).

Jedná se tedy o dalšího konkurenta tabletu Nexus 7 od Google. Jednou z nevýhod oproti zmíněnému zařízení je, že Acer Iconia A110 bude mít pouze LCD displej s rozlišením 1024 x 600 px, zatímco Nexus 7 má IPS panel s jemnějším rozlišením 1280 x 800 px. Acer Iconia A110 na druhou stranu podporuje rozšíření paměti pomocí microSD karet. Na těle dále nebude chybět microHDMI konektor a microUSB port. Pro videokomunikaci bude připravena přední kamerka s rozlišením 2Mpx. Kapacita baterie zatím zveřejněna nebyla, ale Acer udává, že tablet vydrží 7,5 hodiny aktivního používání.

 

Váha tabletu se dostala těsně pod hranici 400 gramů a tloušťka se pak zastavila na přijatelných 13 mm. Tablet se začne prodávat 30. října v USA a Kanadě, informace o dostupnosti na evropském trhu zatím nemáme k dispozici.

Zdroj

Miroslav Václavík

5 komentářů

  1. Znalec (neregistrovaný)

    Koupil bych ho asi raději jak Nexus 7, kvůli tomu HDMI portu a paměťovým kartám. Myslíte, že bude umět 64 GB microSDXC ?

  2. Sakriš 13mm tlustý, dobrej špalíček :)

  3. no neviem kto si toto kupi….

  4. Hmmm (neregistrovaný)

    google nexus 7 má aj oveľa krajší displey :) ja osobne by som si tento tablet nikdy nekúpil..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).