TOPlist

Acer Liquid: První 1 GHz WVGA komunikátor se systémem Android představen

Acer celkem nečekaně představil nový komunikátor se systémem Android 1.6, jehož hlavními lákadly budou velký displej s WVGA rozlišením 480×800 px a 1 GHz procesor Snapdragon. Zdá se tedy, že tyto hodnoty už přestanou být výsadou pouze u Windows Mobile. A samozřejmě se nezapomnělo ani na 3,5 mm výstup pro sluchátka.

U většiny telefonů se už dávno před jejich premiérou na internet dostanou nějaké ucelenější informace o tom, jak by finální model mohl vypadat, v případě Aceru Liquid byla ale situace značně jiná. Je pravda, že se už dříve několik fotografií na internet dostalo, nicméně nikdo netušil, že půjde o zařízení osedlané 1 GHz procesorem a 3,8″ WVGA displejem, tím Acer při oficiálním představení rozhodně překvapil. Telefon bude vybavený systémem Android 1.6 a neminou ho různé úpravy ze strany výrobce. Vyzdvihována je zejména spolupráce se sociálními sítěmi a z toho vycházející napojení na Facebook, Twitter, Picasa, Flickr, YouTube a další. Acer bude dále dodávat speciální synchronizační software Acer Sync, který kromě standardní komunikace přes USB bude podporovat i Wi-Fi. A nenabídne jen synchronizaci kontaktů, e-mailů a kalendáře, ale také možnost zálohovat si nainstalované programy na PC.

- - -

1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon výkonem rozhodně šetřit nebude, zůstává ale otázkou, zda bude opravdu pracovat na této frekvenci nebo jej výrobce softwarově podtaktuje kvůli navýšení výdrže. Nebylo by to nic ojedinělého, takový HTC Hero nebo T-Mobile G1 jsou na tom podobně. Nejrozumnější by bylo, kdyby v systému existovala aplikace, která mi frekvenci procesoru sama regulovala podle aktuálního vytížení. Celkové rozměry Liqidu jsou 119 × 63 × 12 mm, hmotnost zatím zveřejněna nebyla. Pro telefonování bude připravený jak čtyřpásmový GSM modul s GPRS/EDGE, tak také podpora sítí třetí generace včetně rychlých přenosů přes HSDPA. Kromě Wi-Fi nebude chybět ani Bluetooth a 5 MPx fotoaparát na zadní straně. O GPS tisková zpráva mlčí, ale vzhledem k použitému čipsetu (Qualcomm) bych tipoval, že fyzicky navigační čip přítomný bude.

- -

- -

Ve světě se Acer Liquid dostane do prodeje na konci listopadu. S dostupností v České republice to ale asi až tak horké nebude a případní zájemci si jej tedy budou muset objednat přes některý ze zahraničních obchodů. Prodávat se bude ve třech barevných variantách, černé, bíle a červené. Na jedné z přiložených fotografií má sice kryt telefonu nádech do růžova, jedná se však o práci světel a ve skutečnosti je na této fotografii standardní bílá varianta.

Zdroje: the::unwired, CNet.uk

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku