Domů » Bleskovky » Acer Jade Primo má smůlu: nedostane výroční aktualizaci Windows 10 Mobile

Acer Jade Primo má smůlu: nedostane výroční aktualizaci Windows 10 Mobile

Zařízení s Windows 10 Mobile je jako šafránu, a ani jejich majitelé si nemohou být jistí tím, že jejich telefon bude mít vždy aktuální verzi systému. Loni v létě například vyšla výroční letní aktualizace, kterou dostala snad všechna zařízení s Windows 10 Mobile, snad až na jedinou výjimku – Acer Jade Primo. Přitom se jedná o jeden z mála smartphonů, který podporuje počítačový režim Continuum.

jade-primo

Bohužel podle oficiálního vyjádření Aceru se zdá, že tomuto modelu již budou veškeré budoucí aktualizace zapovězeny; výroční update nedostane údajně kvůli nestabilitě operačního systému a důrazu společnosti na uživatelskou spokojenost. Je tedy pravděpodobné, že se Jade Primo nedočká ani blížící se aktualizace pro kreativce.

Výroční update mobilních Windows 10 je tu: Jaké přináší novinky?

Majitelé tohoto zařízení tak mají jedinou možnost, jak se k novějším verzím systému Windows 10 Mobile dostat – stát se Insidery a zvolit co nejnižší stupeň rizika pro zasílání testovacích sestavení, tedy produkční kruh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.