TOPlist

Acer F1 s 800 MHz Snapdragonem a Windows Mobile 6.5 přijde na trh už v září?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Acer na Mobile World Congressu představila sérii Tempo, která čítá celkem čtyři zařízení. Společně s nimi se na jejich stánku objevilo i několik dalších Windows Mobile komunikátorů, o kterých zatím výrobce více informací neprozradil, tedy až do dnešního dne. V září letošního roku by totiž Acer měl na trh uvést nový komunikátor s poměrně výstižným označením F1, který pod kapotou nabídne 800 MHz procesor Qualcomm Snapdragon a konečně také systém Windows Mobile 6.5. Zatím bych ale oznámený termín bral s mírnou rezervou, výrobci zařízení by sice finální verzi nového systému měli mít k dispozici v průběhu léta, ale zrovna v tomto směru často vývoj, ať už hardware nebo software, nabírá zpoždění.

Design zařízení je velmi tajemný, ale už teď je jisté, že ani zde nelze očekávat příliš mnoho hardwarových tlačítek. Ze starší fotografie je patrné, že by se pod displejem měla nacházet čtveřice senzorových kláves, které budou viditelné jen v případě aktivního podsvícení. Podle fotografií nového prototypu zařízení přístroj ve vypnutém stavu působí dojmem, že pod displejem vůbec žádná tlačítka neobsahuje. Parametry displeje samotného nejsou známy, ale pravděpodobně se dočkáme jemného WVGA rozlišení (480×840 px) a úhlopříčky alespoň 3,6″, což je velmi dobré.

img

Na zadní straně komunikátoru nebude chybět 5 MPx fotoaparát. K softwarové výbavě můžeme připočítat i uživatelské prostředí Acer Suite 2.0, které by mělo využívat akcelerace z mobilní grafiky od ATi (součást platformy Snapdragon). Předběžná cena Aceru F1 byla stanovena na 560 Eur, což je podle aktuálního kurzu zhruba 15 200,- Kč.

img

Zdroj: UnwiredView

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku