Domů » Články » Acer F1 s 800 MHz Snapdragonem a Windows Mobile 6.5 přijde na trh už v září?

Acer F1 s 800 MHz Snapdragonem a Windows Mobile 6.5 přijde na trh už v září?

-Společnost Acer na Mobile World Congressu představila sérii Tempo, která čítá celkem čtyři zařízení. Společně s nimi se na jejich stánku objevilo i několik dalších Windows Mobile komunikátorů, o kterých zatím výrobce více informací neprozradil, tedy až do dnešního dne. V září letošního roku by totiž Acer měl na trh uvést nový komunikátor s poměrně výstižným označením F1, který pod kapotou nabídne 800 MHz procesor Qualcomm Snapdragon a konečně také systém Windows Mobile 6.5. Zatím bych ale oznámený termín bral s mírnou rezervou, výrobci zařízení by sice finální verzi nového systému měli mít k dispozici v průběhu léta, ale zrovna v tomto směru často vývoj, ať už hardware nebo software, nabírá zpoždění.

Design zařízení je velmi tajemný, ale už teď je jisté, že ani zde nelze očekávat příliš mnoho hardwarových tlačítek. Ze starší fotografie je patrné, že by se pod displejem měla nacházet čtveřice senzorových kláves, které budou viditelné jen v případě aktivního podsvícení. Podle fotografií nového prototypu zařízení přístroj ve vypnutém stavu působí dojmem, že pod displejem vůbec žádná tlačítka neobsahuje. Parametry displeje samotného nejsou známy, ale pravděpodobně se dočkáme jemného WVGA rozlišení (480×840 px) a úhlopříčky alespoň 3,6″, což je velmi dobré.


img

Na zadní straně komunikátoru nebude chybět 5 MPx fotoaparát. K softwarové výbavě můžeme připočítat i uživatelské prostředí Acer Suite 2.0, které by mělo využívat akcelerace z mobilní grafiky od ATi (součást platformy Snapdragon). Předběžná cena Aceru F1 byla stanovena na 560 Eur, což je podle aktuálního kurzu zhruba 15 200,- Kč.

img

Zdroj: UnwiredView

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ZiChi
Uživatel
ZiChi

Svět se zbláznil. Opravdu nechápu co tou absencí HW tlačítek výrobci sledují. Mám Touch HD (celková spokojenost) ale občas bych dal nevim co za každý další plastový čudlík.

dj.digiman
Uživatel
dj.digiman

souhlasim qwerty klavesnica a dotykáč byli jediný moje 2 požadavky na telefon když jsem měni SE P1i za HTC touch PRO netvrdim že je idealní telefon k tomu mu ještě neco schazí ale je to jeden z hodně mala kterej splnoval požadavky a byl přitom i solidně rychlej

OVCA
Uživatel
OVCA

vidíte, mne HW klávesnica vadí, a max. akceptujem 2-4 HW tlačítka