Sledujte nás na YouTube

3DMarkMobile06 – konečně 3D test pro mobilní stroje

3dmarkmSpolečnost Futuremark je známa především počítačové veřejnosti díky svým sériím 3DMarků a PCMarků, což jsou syntetické benchmarky pro otestování výkonu vašeho PC. Nyní ale Futuremark představil novou verzi 3DMarku určenou speciálně pro mobilní zařízení. Teď už by to jen chtělo pořádné mobilní grafické čipy a honbám za co nejvyšším skóre na PPC/SP zařízeních už nic nestojí v cestě.

Kromě grafického výkonu v OpenGL ES 1.0 a 1.1 otestuje rovněž procesor a kvalitu zobrazení, dočkáme se také testování vertex a pixel výpočtů. Program je ve verzi jak pro ARM, tak pro i386 (PC-pouze pro vývoj) platformu. Zatím je 3DMarkMobile k dispozici pouze vývojářům, ale brzy se snad objeví demoverze k volnému stažení.

3dmarkm1

Oficiální tisková zpráva

Aleš Lalík

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *