Chytré telefony jsou ve své podstatě už hotové kusy elektroniky. Každým rokem je toho čím dál tím méně, co lze ještě vylepšit, aby z toho měli uživatelé nějaký reálný benefit. Střední třída se uživatelským zážitkem bez větších obtíží vyrovná vlajkovým modelům, nicméně jeden důležitý parametr si nejdražší telefony stále střeží jako oko v hlavě – fotoaparát. Právě kvalita fotografií je často jediným zásadním důvodem, proč si za telefon připlatit.
Mobilní fotografii nyní čeká další posun kupředu díky Samsungu. Ten chystá svůj 200Mpx ISOCELLL čip, který znovu pokoří hranici v mobilní fotografii, stejně jako tomu bylo u prvního 100Mpx fotoaparátu. A stejně jako v prvním případě i v tom druhém se o reálné nasazení postará čínská firma Xiaomi.
Čínský leaker Digital Chat Station přišel s informací, že nový fotoaparát může být nasazen prakticky kdykoli. Více informací doplnil jiný známý leaker Ice Universe, jenž tvrdí, že Samsungu se podařilo zmenšit velikost pixelů na 0,64 µm, což je doposud nejmenší velikost. Formát čipu by měl být 1/1.37” a má umět spojovat 4 pixely do jednoho o velikosti 1,28 µm. z čehož vzniknou 50Mpx fotografie. Fotoaparát má dokonce umět spojit až 12 pixelů pro fotografie o přijatelné velikosti 12 Mpx.
Dočkat bychom se měli také efektivnějšího digitálního zoomu, který je u současných 100Mpx čipů bezztrátový při 2x–3x přiblížení. Technicky by čip s tímto rozlišením měl být schopen zaznamenávat video v rozlišení až 16K, nicméně fandové videí s vysokým rozlišením by neměli jásat předčasně – současné telefony nejsou schopny zpracovávat ani 8K záznamy při 60 snímcích za sekundu. Větší fotočip nicméně znamená jednu podstatnou nepříjemnost, konkrétně jeho fyzickou velikost. Na tenké vlajkové lodě tak v dohledné době můžeme zapomenout.