Domů » Bleskovky » 192 megapixelů v mobilu? Údajně už příští měsíc

192 megapixelů v mobilu? Údajně už příští měsíc

Rozlišení mobilních fotoaparátů v posledních letech strmě roste. Aktuálním maximem je 108 megapixelů a podle spekulací z posledních týdnů bude tato meta ještě v letošním roce překonána. Nejprve se mluvilo o 144Mpx snímačích, nyní zde máme první informaci o senzoru s ještě větším rozlišením.

192

Uznávaný informátor Digital Chat Station věští příchod prvního mobilního fotoparátu s rekordním rozlišením 192 megapixelů. Nový senzor bude osazen v telefonu, o jehož pohon se bude starat čipset Qualcomm Snapdragon 765. Paradoxně zatím nevíme, která značka takový telefon představí, nejskloňovanějšími výrobci jsou Xiaomi, Samsung a překvapivě i LG, které se chystá uvést „masový“ telefon ze zbrusu nové řady. Opomenout ale nesmíme ani čínské výrobce Oppo a Vivo. Nechme se překvapit, která firma se bude hnát za rekordními čísly a zda její snažení vůbec přinese nějaký benefit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš Štěrba
Anonym
Tomáš Štěrba
Offline

Nějak tam nevidím to vysvětlení. To že prochází stejným testem není vysvětlení.