Domů » Bleskovky » 16″ MacBook Pro obsahuje tajemný senzor. Nikdo neví, k čemu slouží

16″ MacBook Pro obsahuje tajemný senzor. Nikdo neví, k čemu slouží

Před nedávnem spatřil světlo světa nový vrchol nabídky notebooků společnosti Apple, model MacBook Pro 16″. Jak je u společnosti z Cupertina známo, jedná se o nejlepší MacBook všech dob a o tom samozřejmě nikdo nemá pochyb. Rozborka iFixit nyní navíc odhalila dosud nevídanou součást jablečných notebooků a zprvu se zdálo, že se jedná o hadrware nutný k dosud nepředstavené funkci MacBooku.

macbook 16 sensor
Rozborka iFixit odhalila senzor, který v předchozích generacích nebyl

Nepřehlédněte: Apple představil 16″ MacBook Pro: nová klávesnice, výkonnější procesor a masivní cena

Podle interních zpráv autorizovaných Apple servisů se však jedná o senzor úhlu víka, který nedělá nic jiného, než snímá, jak často a do jaké pozice se otevírá víko MacBooku. Je sice možnost, že by tento tajemný senzor měl využití při nějaké dosud nepředstavené funkcionalitě, ale s největší pravděpodobností bude tato malá součástka sloužit při reklamacích.


macbook 16 hinge
Kloub MacBooku Pro 16″ je zkalibrován společně se senzorem úhlu víka.

V tomto roce proběhla médii zpráva, že některé kusy MacBooku mají problém s displejem. Zjistilo se, že za vším stál flex kabel, který byl v kloubu notebooku po čase namáhán. Je možné, že kvůli těmto nepříjemnostem se Apple rozhodl implementovat senzor úhlu víka, který při reklamaci ukáže, jak moc byl kloub namáhán a jestli nepochybil uživatel otevíráním displeje za hranici poškození.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Aha, nikdo nevi, k cemu slouzi…ale Apple to vlastne vi, jinak by ho tam nedaval…a vi to vsechny servisy, protoze to maji u sebe v dokumentaci…a jelikoz ta „unikla“, tak to ted vi vsichni…skvela prace s titulkem, gratuluji…

cosworth
Uživatel
cosworth

zase epl neco od cinana obslehnul a nevi na co to je