Domů » Bleskovky » 15 minut úchvatných záběrů z očekávaného remake Mafie odhaluje spoustu nových detailů

15 minut úchvatných záběrů z očekávaného remake Mafie odhaluje spoustu nových detailů

Mělo se tak stát až v 17.00, nicméně redaktoři serveru IGN se z neznámého důvodu rozhodli neotálet a zveřejnili očekávanou ukázku remaku Mafie s několikahodinovým předstihem. Téměř 15minutové video otevírá hlas šéfa studia Hangar 13 Hadena Blackmana, který za doprovodu prostřihů na původní i přepracovanou hru seznamuje diváka se základní premisou, hlavními postavami a chystanými změnami. Hned poté už se ke slovu dostává ona slibovaná ukázka přímo z hraní, konkrétně z mise Výlet do přírody.

Po skončení úvodní časti videa, v níž si mohou fanoušci prohlédnout nový vzhled většiny hlavních postav včetně dosud neviděného Franka či Vincenza, stejně jako nasát atmosféru několika přepracovaných misí (Dobrou chuť atp.), nám tvůrci servírují poměrně hutnou a prakticky nepřerušovanou ukázku z deštivé mise Výlet do přírody, ve které vyniká mimo jiné povedené nasvícení scén či dechberoucí grafické zpracování.

Rukopis Mafie 3 s výrazně lepší grafikou

Hra vzniká na proprietární technologii, která poháněla i Mafii 3 z roku 2016. Od té doby však engine podle vývojářů ušel další kus cesty, což je znát především na vizuální stránce očekávaného titulu.

Pozorní fanoušci však mezi oběma tituly bezpochyby naleznou řadu souvislostí, jmenovitě třeba systém střelby. Ten v mnohém Mafii 3 připomíná třeba vizuálně ztvárněnou trajektorií svištících kulek, implementací systému krytí či animacemi postřelených či umírajících nepřátel. Soubojový systém si hráči trojky vesměs pochvalovali, hodně však bude záležet na umělé inteligenci nepřátel, na níž se (stejně jako na celkový technický stav hry po vydání) snášela kritika.

Hezky česky a se starými známými

České hráče jistě potěší také návrat většiny členů původního dabingového ansámblu. Přímo z oficiálních stránek hry totiž víme, že do role Tommyho Angela se vrátí Marek Vašut, Paulieho si opět střihne Petr Rychlý a Samovi i tentokrát propůjčí hlas Luděk Čtvrtlík. Rovněž se vrací dvojice Alexej Pyško a Dalimil Klapka, kteří si zopakují dabing detektiva Normana, resp. rodinného poradce Franka.

mafia remake salieri family

Na některých postech však fanoušky čeká změna. Zesnulého Antonína Molčíka v roli Dona Salieriho vystřídá Marcel Vašinka, Sáru, jejíž role bude v remaku značně rozšířená, pak místo Lindy Rybové namluví Lucie Pernetová.

mafia remake easter egg

Návrat ke kořenům

Závěrem bychom měli poukázat také na vlasteneckou perličku, kterou lze spatřit přibližně v čase 2:30, kdy se scénou krátce mihne poutač smyšlené společnosti „Brnoil“. Jak vidno, na remaku se podílí řada českých vývojářů včetně několika veteránů, kteří v roce 2002 pomáhali na svět původní hře. Samotný otec Mafie, Dan Vávra, mezi nimi ale není.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments