Domů » Bleskovky » 10 nejvýkonnějších telefonů podle AnTuTu za letošní rok: Žebříčkům kraluje Samsung

10 nejvýkonnějších telefonů podle AnTuTu za letošní rok: Žebříčkům kraluje Samsung

Výkon telefonů v našich kapsách se neustále zvyšuje a roste do závratných výšin, kde se již nabízí otázky ohledně jeho využitelnosti běžným uživatelem.


Samsung Galaxy S6

Jedním ze způsobů, jak porovnat výkony zařízení napříč celým spektrem, je benchmark AnTuTu. V úterý byla zveřejněna data sesbíraná od uživatelů ze 160 zemí světa, kteří měřili výkon svého zařízení v období od ledna do března. Poté byla data zprůměrována pro každé zařízení zvlášť a seřazena do žebříčku.

 

Na vrcholku stanul s velkým náskokem Samsung se svým modelem Galaxy S6, který obsahuje procesor Exynos 7420. Jako druhý skončil jeho oboustranně zahnutý bratr, Galaxy S6 Edge. I přes to, že obsahuje stejný čipset, zůstal pozadu o více než 5 000 bodů. Tento rozdíl může být způsoben malým vzorkem testovaných zařízení, je tedy možné, že se výkony obou zařízení příblíží po tom, co více uživatelů prověří svůj telefon tímto benchmarkem.


HTC One M9

Třetí místo obsadilo HTC s modelem One M9 s procesorem ze stáje Qualcommu, Snapdragonem 810, LG G Flex 2 se stejným procesorem však skončilo až na devátém místě. Na čtvrtém místě skončil další stroj od Samsungu, Galaxy S5 Plus se Snapdragonem 805, kterým v žebříčku disponují ještě Google Nexus 6 a Motorola Droid Turbo. Jediným zástupcem Mediateku je Meizu MX4 s procesorem MT6595 na pátém místě. První desítku uzavírá OnePlus One s dalším procesorem od Qualcommu, Snapdragonem 801.

 

Další zveřejněný žebříček se týká výkonu grafických jednotek, kde opět zvítězil Samsung, ale již ne tak dramaticky. S jednotkou Mali T760 ve svém Exynosu 7420 překonal Adreno 430 ve Snapdragonu 810. Na dalších pozicích můžeme sledovat, jak s každou novou generací čipu od Qualcommu roste grafický výkon. Na posledním místě skončil Mediatek, který zaostává i za několik generací starším Snapdragonem 801.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

18 komentářů

 1. To je pomerne logicke, kdyz serou na optimalizace, potrebujou silne zelezo aby ten jejich bastl jel plynule.

  • Fore (neregistrovaný)

   A HTC s LG potřebuje větráček aby se neuvařil.

  • Ascension (neregistrovaný)

   Díval jsem se na yt test htc lg a Samsung všechno 2015 a měli všichni 3. 40°C při náročném testu.

  • Fore (neregistrovaný)

   Jo protože HTC je podtaktovaný a throtluje jako blázen, stejně tak LG. Se podívej jak G Flex 2 dopadla…

  • gerom (neregistrovaný)

   jak dopadl Flex2?

  • Fore (neregistrovaný)

   Co se třeba podívat na ty grafy?

  • gerom (neregistrovaný)

   to je teda velký rozdíl mezi čtvrtým a předposledním…

   při normálním použití nepostřehnutelný.

   spíš mě pobavil test rychlosti S6 a iphone6, jak dražší nadupanější samsung dostal na prdel..

  • Fore (neregistrovaný)

   Právě že nedostal… porazil iPhone o 6 sekund :D

  • Fore (neregistrovaný)

   Stejně jako Note 4 s Exynosem… ten taky porazil iPhone 6.

  • gerom (neregistrovaný)

   Takže Samsung byl jednoznačne v tomto testu o 6% lepší.

   Co mě rozesmálo jsou specifikace: iPhone vs Samsung

   CPU: 2 x 1.4Ghz vs 4 x 1.5Ghz + 4×2.1 Ghz ( osmi jádro )

   RAM: 1GB vs 3 GB

   6% vs 3x větší pamět a 4x lepší CPU ( vím, že se nic z toho nevyužilo ) Jak říkám, je to pouze komické, že i takový HW je v tomto případě na nic.

  • Fore (neregistrovaný)

   CPU je v tomhle případě něco naprosto odlišného – používá snad Apple ARM? Nedají se takto porovnávat. To že se ostatní parametry HW tak liší: ale za stejnou cenu: tak kde je pak problém? :)

  • Fore (neregistrovaný): SoC Apple Ax je postaven na ARM technologii od ARM Holdings, ale má v tom vlastní úpravy. Jen to nerozvrtá jako např. Qualcomm…

 2. Já má OnePlus one cyanogen 12.1 a naměřil jsem 49237 bodů

 3. David Krčmář (neregistrovaný)

  Ještě aby nekraloval za ty nehorázně nesmyslný peníze co za něj Samsung chce…..ale v žebříčku jsou naštěstí umístěny i špičkový telefony za „lidské“ ceny, Meizu a One Plus One, příklad, že to jde i rozumně……ale Samsung už začíná od loňska ztrácet na prodejích a dobře mu tak….

  • No ona ta placka má mnohem více parametrů a vlastností, než výkon v xyz. Takže ještě že jsou výrobci, co se snaží dodat i jiné vlastnosti.

 4. bubu (neregistrovaný)

  Porad nevim k cemu ten vykon je v mobilu kdyz to stejne clovek nevyuzije ani s 50 procent.stejne za pul roku bude stat s6 o pulku mene.samsung jsi stejne podrizne jen vetev pod sebou.apple je kapitola sama pro sebe.kdyz apple vypusti mobil muze se mu kroutit displej,ohybat konstrukce atd…a lidi to chtej prodeje mluvi za vse.je to jediny mobil jaky se drzi na cene…muze mi tohle nekdo vysvetlit.dekuji

  • Apple morálně neodstřeluje hodnotu telefonu tak jako jiní. Je to hodně faktorů, samozřejmě na prvním místě rozumný přístup, kdy nepředstavuje nástupce co půl roku (Sony), neoddaluje majoritní update pro top modely (Nokia), neodstřeluje podporu po 18 měsících (Google), atd. atd. Nedá se to moc shrnout do komentáře. Ale je to podobné jako u herních kozol, prostě držení hodnoty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).