Domů » Bleskovky » 10 nejvýkonnějších telefonů podle AnTuTu za letošní rok: Žebříčkům kraluje Samsung

10 nejvýkonnějších telefonů podle AnTuTu za letošní rok: Žebříčkům kraluje Samsung

Výkon telefonů v našich kapsách se neustále zvyšuje a roste do závratných výšin, kde se již nabízí otázky ohledně jeho využitelnosti běžným uživatelem.


Samsung Galaxy S6

Jedním ze způsobů, jak porovnat výkony zařízení napříč celým spektrem, je benchmark AnTuTu. V úterý byla zveřejněna data sesbíraná od uživatelů ze 160 zemí světa, kteří měřili výkon svého zařízení v období od ledna do března. Poté byla data zprůměrována pro každé zařízení zvlášť a seřazena do žebříčku.

 

Na vrcholku stanul s velkým náskokem Samsung se svým modelem Galaxy S6, který obsahuje procesor Exynos 7420. Jako druhý skončil jeho oboustranně zahnutý bratr, Galaxy S6 Edge. I přes to, že obsahuje stejný čipset, zůstal pozadu o více než 5 000 bodů. Tento rozdíl může být způsoben malým vzorkem testovaných zařízení, je tedy možné, že se výkony obou zařízení příblíží po tom, co více uživatelů prověří svůj telefon tímto benchmarkem.


HTC One M9

Třetí místo obsadilo HTC s modelem One M9 s procesorem ze stáje Qualcommu, Snapdragonem 810, LG G Flex 2 se stejným procesorem však skončilo až na devátém místě. Na čtvrtém místě skončil další stroj od Samsungu, Galaxy S5 Plus se Snapdragonem 805, kterým v žebříčku disponují ještě Google Nexus 6 a Motorola Droid Turbo. Jediným zástupcem Mediateku je Meizu MX4 s procesorem MT6595 na pátém místě. První desítku uzavírá OnePlus One s dalším procesorem od Qualcommu, Snapdragonem 801.

 

Další zveřejněný žebříček se týká výkonu grafických jednotek, kde opět zvítězil Samsung, ale již ne tak dramaticky. S jednotkou Mali T760 ve svém Exynosu 7420 překonal Adreno 430 ve Snapdragonu 810. Na dalších pozicích můžeme sledovat, jak s každou novou generací čipu od Qualcommu roste grafický výkon. Na posledním místě skončil Mediatek, který zaostává i za několik generací starším Snapdragonem 801.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments