Domů » Články » 02 Xda Atom není dítko HTC!

02 Xda Atom není dítko HTC!

O přístroji, který bude operátor O2 distribuovat pod označením Xda Atom jsme Vás již několikrát informovali. Také aby ne, vždyť jde o velmi zajímavé PPC Phone Edition, které jako vůbec první zařízení tohoto typu nabídne integrované FM rádio. Dalším zajímavým a velmi důležitým kritériem bude velikost, která je ještě o něco menší, než v případě MDA Compactu, který si v tomto směru zatím držel prvenství. U věci rozměrů bylo jasno hned od začátku, avšak původ přístroje (výrobce) byl do posledních chvil zahalen rouškou tajemství. Stanovisko na serveru msmobiles se několikrát měnilo – nejdříve byl přístroj prezentován jako výrobek firmy Quanta, další den zase internetem kolovaly “zaručené“ zprávy že jde o další PPC z dílny HTC. A jak vypadá situace dnes? Vše nasvědčuje tomu, že výrobcem je skutečně Quanta.

Na fotografii je patrné, že 02 Xda Atom je opravdu znatelně menší, než doposud nejmenší PPC, MDA Compact. Rozměry byly zredukovány ve všech třech dimenzích a novinka je tedy nejenom kratší, ale i tenčí a užší, o čemž se můžete přesvědčit na dalších snímcích.

02 Xda Atom bude dostupný jak v Evropě, tak i v USA. Připomeňme si hlavní přednosti tohoto modelu:
• malé Pocket PC Phone Edition s integrovaným FM rádiem a Wi-fi
• již druhé PPC vyrobené firmou  Quanta (tady je první)
• menší, než HTC Magician (= i-mate JAM, T-Mobile MDA Compact, Xda mini…)
• nabízí mini-SD slot, ale díky integrovanému Wi-fi to zařízení nijak neubírá (tedy až na nižší kapacitu mini SD karet (max. 1 GB) oproti běžným SD kartám (max. 2 GB))
• poběží pod Windows Mobile 5.0
• v prodeji během prosince 2005 (v Asii)

Nevím jak Vám, ale mně 02 Xda Atom doslova učaroval. Vzhledem ke značnému zpoždění, s jakým se k nám dostávají nová zařízení s Windows Mobile, si však musím nechat zajít chuť. Doufám, že ne nadlouho.

Zdroj: msmobiles

Radek Mikudík

3 komentářů

  1. jo tohle je moc slusna masinka a az mi doslouzi MDA II tak presne neco takoveho bych si predstavoval jako nastupce… ale to jeste trocha vody uplyne

  2. podíval bych se radši na tyto stránky [odkaz] kde jse uveden i od O2 telefonu a jedna se o HTC Athena (je jto v tom pdf)

  3. Radek Mikudík

    to jsou ale informace z 22.září a tudíž ne zrovna aktuální…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).