Z 0 na 48 % za 5 minut: Huawei zrychluje nabíjení akumulátorů, má to ale háček

Kapacity akumulátorů se v posledních letech nijak zázračně nenavyšují, většina telefonů stále nabízí pouze jednodenní výdrž. Malou náplastí mohou být jiné technologie, zejména rychlé nabíjení, díky němuž není nutné na alespoň částečné dobití telefonu čekat dlouhé desítky minut. Huawei Watt Lab nyní přichází s vlastním rychlým nabíjením, které má být až 10× rychlejší než současná řešení.

Huawei reveals next-gen quick charge technology, faster by 10 times

Technologie od Huawei má být schopná dobít 3 000mAh akumulátor z 0 na 48 procent za pouhých 5 minut. Bohužel to má poměrně velký háček – k dobití baterie je zapotřebí externí adaptér, tudíž je zapotřebí mít telefon s vyjímatelným akumulátorem. Ty byly standardem před několika lety, nyní má většina telefonů baterii nevyjímatelnou. Nedá se však přepokládat, že se tento trend vrátí, zvláště pak, když externí dobíjecí adaptér nebude nic malého a lehkého.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku