Domů » Bleskovky » ZTE umí pod displej schovat nejen selfie kameru, ale i pokročilý 3D skener obličeje

ZTE umí pod displej schovat nejen selfie kameru, ale i pokročilý 3D skener obličeje

Společnost ZTE loni překvapila uvedením vůbec prvního smartphonu na světě, který má selfie kameru integrovanou přímo do displeje. První generace bohužel trpěla velkou spoustou kompromisů, v místě kamery byla zhoršená zobrazovací kvalita displeje, stejně tak trpěly samotné portrétní snímky. Redaktoři serveru DxOMark dokonce ohodnotili poddisplejovou kameru ZTE jako druhou nejhorší v historii testování, ovšem vývojové oddělení ZTE nelenilo a demonstrovalo na veletrhu MWC v Šanghaji druhou generaci.

Lepší kvalita displeje

Druhá generace poddisplejové kamerky má nabídnout výrazně vyšší zobrazovací kvalitu displeje. ZTE se například podařilo zvýšit hustotu pixelů překrývající fotoaparát z 200 na 400 ppi, zobrazovač by tak měl nabízet konzistentnější obraz. Kromě toho bude možné nasadit displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz. Zajímavé je, že ZTE nehovoří o zlepšení kvality fotografií, kterému by logicky měla hustší matice pixelů více vadit. Na hodnocení snímků si tak budeme muset počkat až do uvedení prvního reálného produktu.

zte camera

Pokročilý 3D skener obličeje pod displejem

Kromě selfie kamerky umí ZTE schovat pod displej i pokročilý 3D skener obličeje. U něj není tak důležitá kvalita obrazu jako přesnost měření, což má nová technologie od ZTE zajistit. Senzory pod displejem umí vytvořit 3D mapu obličeje nebo jeho okolí, přičemž podle ZTE budou podporovány všechny myslitelné scénáře od tvorby selfie s rozšířenou realitou až po potvrzování mobilních plateb.

zte face unlock

ZTE na této technologii spolupracovalo se společností Guangjian Technology, ovšem zatím nevíme, v jakém smartphonu se poprvé objeví. Něco podobného bychom nejraději viděli u Apple, který by pak konečně mohl ze svých iPhonů odstranit nevzhledné výřezy pro True Depth kameru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jen mne mrzí, že s tím nepřišlo mé milované Huawei, ale je to naštěstí taky čínská svobodná firma.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).