ZTE Tania se v Číně bude prodávat s rychlejším procesorem

Nedávno jste si na SmartManii mohli přečíst recenzi jednoho z nejlevnějších telefonů se systémem Windows Phone. ZTE Tania není žádný lamač rekordů a i když láká na čtyřpalcový displej, je jeho největší slabinou velikost vnitřní paměti, která činí pouhé 4 GB, ze kterých je uživatelsky přístupných jen zhruba 2,8 GB. Pokud se například uživatel rozhodne do telefonu stáhnout navigační software, nezbude mu pro další aplikace, hry nebo hudbu téměř žádné místo a rozhodně by bylo skvělé, kdyby Tania nabízela alespoň 8 GB, jako tomu je třeba u Lumie 610 (preview).

 

Tip na článek: ZTE Tania: Windows Phone za hubičku (recenze)

ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V Číně se během následujících dnů začne prodávat upravená verze, která však nepříjde s větší interní pamětí, ale nabídne pouze rychlejší procesor. Model prodávaný v České republice pracuje na 1 GHz, čínská verze dostane čip s taktem 1,4 GHz. To je pro mě trochu nesmyslný krok, protože Tania (a i jiné Windows Phone telefony) bez problémů funguje na 1GHz frekvenci a třeba taková Lumia 610 běhá svižně i s 800MHz procesorem. Ostatní hardwarové parametry zůstávají naprosto shodné. Mám takový pocit, že jde jen o marketingové rozhodnutí, které se zřejmě negativně podepíše na celkové výdrži zařízení, která ani u evropské varianty není úplně ideální.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku