Domů » Bleskovky » ZTE Tania se v Číně bude prodávat s rychlejším procesorem

ZTE Tania se v Číně bude prodávat s rychlejším procesorem

Nedávno jste si na SmartManii mohli přečíst recenzi jednoho z nejlevnějších telefonů se systémem Windows Phone. ZTE Tania není žádný lamač rekordů a i když láká na čtyřpalcový displej, je jeho největší slabinou velikost vnitřní paměti, která činí pouhé 4 GB, ze kterých je uživatelsky přístupných jen zhruba 2,8 GB. Pokud se například uživatel rozhodne do telefonu stáhnout navigační software, nezbude mu pro další aplikace, hry nebo hudbu téměř žádné místo a rozhodně by bylo skvělé, kdyby Tania nabízela alespoň 8 GB, jako tomu je třeba u Lumie 610 (preview).

 

Tip na článek: ZTE Tania: Windows Phone za hubičku (recenze)

ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V Číně se během následujících dnů začne prodávat upravená verze, která však nepříjde s větší interní pamětí, ale nabídne pouze rychlejší procesor. Model prodávaný v České republice pracuje na 1 GHz, čínská verze dostane čip s taktem 1,4 GHz. To je pro mě trochu nesmyslný krok, protože Tania (a i jiné Windows Phone telefony) bez problémů funguje na 1GHz frekvenci a třeba taková Lumia 610 běhá svižně i s 800MHz procesorem. Ostatní hardwarové parametry zůstávají naprosto shodné. Mám takový pocit, že jde jen o marketingové rozhodnutí, které se zřejmě negativně podepíše na celkové výdrži zařízení, která ani u evropské varianty není úplně ideální.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. třeba je ten 1,4GHz qualcomm levnější..

 2. Pametove sloty mizi a kapacity vnitrnich pameti se zmensuji… :D Od nastupu iPhone je technika plna samych inteligentnich reseni :D

 3. JaroB (neregistrovaný)

  “ a třeba taková Lumia 610 běhá svižně i s 800MHz procesorem.“

  TO JE PARADOX…KEĎ NIEKTO TESTUJE NEZAUJATO A POTOM TÍ KTORÝ WP PRETLÁČAJÚ ZA KAŽDÚ CENU….

  • to není o protlačování, na smartmanii zatím tento telefon nerecenzovali a v ukázkách to opravdu vypadá, že telefon šlape bez zaváhání. Rovněž tak může jít o kus s vadou (třeba paměti, což by odpovídalo), protože o dostatečné rychlosti lumie 610 se píše i na světových webech. Kdyby Jirka nebo kdokoliv z redakce při testování telefonu tyto problémy měl, nemám strach, že by je nezmínil. Tak se hned nečil..

  • Ono je to těžké, když mobilnet jsou těžce protiWP a každou recenzi nebo článek tomu podřizují… Mobilnet už raději nečtu!

  • Jarob: Lumii 610 budeme mít k dispozici zítra a testovat ji bude Marek Hajn, tak se nebojte, že by na ní nenechal nit suchou. V té větě co citujete, jsem vycházel z dojmů z tiskovky, kde jsem procházel systém a základní nabídky a reakce byly svižné. Jestli tomu v aplikacích tak není, určitě to v recenzi zmíníme, to se nebojte. Nemáme potřebu žádné platformě nadržovat, protože kdyby ano, čtenáři by nám to vrátili a my o ně přicházet nechceme :)

 4. Michal (neregistrovaný)

  tip na zajímavou aplikaci cituji „Pomocí ní v podstatě zjistíte kam bude v určitou danou dobu svítit slunce a to díky propočtu výšky budov a směru dopadu slunce. Můžete si podle toho vybrat kavárnu kam si sednete, cestu kterou půjdet“

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).