Domů » Recenze » ZTE Skate: Levný Android se slušnou výbavou (recenze)

ZTE Skate: Levný Android se slušnou výbavou (recenze)

ZTE uvádí na český trh nového Androida s velkým displejem, 800MHz procesorem a 5Mpx fotoaparátem, který je dostupný za sympatickou cenu. Jak obstál v našem testu?

Společnost ZTE vyrábí cenově dostupné telefony se slušnou hardwarovou výbavou a už v minulosti slavila úspěch s modelem Blade. Skate je jeho nástupcem, který se může pyšnit velkým displejem s úhlopříčkou 4,3″ a WVGA rozlišením, 5Mpx fotoaparátem a 800 MHz procesorem. Navíc v něm najdeme operační systém Android ve verzi 2.3.5. Nízká cena se ale někde musela projevit; dílenské zpracování není zcela ideální a celkově plastový design s lesklým zadním krytem nepůsobí příliš přitažlivě. ZTE není mezi výrobci elektroniky žádným nováčkem, v minulosti se však soustředila především na výrobu zařízení pro operátory, ale nyní zkouší štěstí také sama za sebe. Aktuálně se jedná se o pátého největšího výrobce mobilních telefonů na světě a patří mu 4,5 % tržního podílu. Podobně začínalo i HTC a určitě bude zajímavé sledovat, kam se ZTE (celý název je Zhong Xing Telecommunication Equipment Company Limited) v následujících letech dokáže posunout.

- -

ZTE Skate se v České republice prodává s 800MHz procesorem od Qualcommu (ARMv6), takže si musíme nechat zajít chuť na podporu Flashe ve webovém prohlížeči. V internetových diskuzích se objevily informace o variantě s 1GHz procesorem (ARMv7), která by se mohla dostat do prodeje v následujících měsících, nicméně o téhle verzi zatím nemáme žádné podrobnější informace a nepodařilo se nám získat ani oficiální potvrzení od výrobce, proto tuhle informaci berte s rezervou.

Sunnysoft

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si ZTE Skate můžete zakoupit

Klady

– čistý Android 2.3.5
– velký displej
– Wi-Fi a GPS
– cena 

Zápory

– pomalejší reakce, slabší procesor
– kvalita fotografií, VGA video
– plastový design

Obsah balení

V bíle krabičce kromě telefonu a podlouhlé baterie najdete adaptér cestovní nabíječky, který má trochu zvláštní tvar. Konektor pro připojení USB kabelu není pevnou součástí adaptéru, ale je z něj vyvedený zhruba pěticentimetrovým kablíkem. Cestovní adaptér je díky tomu dobře přenosný, ale zase je podstatně více náchylný na poškození.

- -

V balení dále najdeme pecková sluchátka. Kvalita zvuku je bohužel velmi nízká, skoro bych se až nebál použít označení „tragická“. Basy pro ně neexistují a většina uživatelů je velmi rychle nahradí za nějaká jiná. Použitelnost nezachrání ani plastové tlačítko s mikrofonem, díky kterému můžete sluchátka používat jako headset pro telefonování. Paměťovou kartu v balení nehledejte, tu si budete muset přikoupit a vzhledem k velikosti vnitřní paměti bych investici doporučoval příliš neoddalovat. Výbavu uzavírá tištěná uživatelská příručka v češtině, která uživatele na 80 stránkách seznámí se základním používáním zařízení a operačního systému Android.

- -

ZTE Skate je plastový telefon nepatrně větších rozměrů (125,9 x 67,8 x 11,35 mm), které jsou daní za 4,3″ displej. Tloušťka je přijatelná a celkově je telefon svými rozměry velice podobný modelu HTC HD7. Kvalita konstrukce je ale po poznání horší. Na všech stranách najdeme plasty, které do sebe sice dobře lícují, avšak Skate díky nim vypadá poměrně dost obyčejně. Na kráse mu nepřidávají ani vystouplá tlačítka pod displejem či lesklý zadní kryt. Při silnějším promačkání záda telefonu vydávají nepříjemný zvuk. Vzhled ZTE Skate je zkrátka dost obyčejný a nějaké designové prvky na těle nehledejme; vzhledem k ceně je to ale pochopitelné.

- - -

Přední straně kraluje 4,3″ displej s WVGA rozlišením (480 x 800 px), pod kterým jsou v proužku umístěna tři systémová tlačítka. Nejde o senzory, ale o poctivé hardwarové klávesy s přesným stiskem. Ve tmě u nich světelný senzor automaticky aktivuje bílé podsvícení. Klávesa Zpět navíc funguje jako signalizátor zmeškaných hovorů, zpráv, událostí a jiných upomínek. Rozbliká se i v případě, že je baterie vybitá, oranžovým svícením se signalizuje její nabíjení. Na nenápadně zkoseném okraji spodní hrany je umístěný otvor mikrofonu.

 - - -

Nad displejem najdeme telefonní reproduktor, proximity senzor a světelné čidlo. Uprostřed horní hrany se ukrývá 3,5mm výstup na sluchátka. Tlačítko Power se tentokrát schovalo na pravý okraj a kousek od něj se nachází microUSB konektor pro připojení napájecího kabelu. Levá hrana je osazena dvoutlačítkem pro regulaci hlasitosti.

- - - 

Záda telefonu tvoří odnímatelný kryt, pod kterým je uložena baterie, slot na SIM kartu a slot na paměťovou kartu standardu microSDHC. Povrch krytu je dokonale lesklý a to samé platí pro boční hrany, takže se velice snadno umatlá. V horní části lehce vystupuje objektiv 5Mpx fotoaparátu, kterému dělá společnost přisvětlovací dioda.

- - -

Při odkládání telefonu je dobré dávat pozor, abyste si sklíčko fotoaparátu nepoškrábali. Své místo zde má také hlavní systémový reproduktor, jehož kvalita zpracování zvuku je poměrně dobrá a hlasitost je dostatečná. Využít jej můžete nejen při poslechu hudby či sledování filmů, ale i při hlasitém handsfree.

- - - 
Srovnání s HTC HD7, Apple iPhone 4 a SE Xperia ray

- - -

ZTE Skate je vybavený 800MHz procesorem Qualcomm MSM7227T (ARMv6), kterému dělá společnost grafický akcelerátor Adreno 200. Rychlost telefonu bohužel někdy není úplně ideální a poznáte to už po prvním spuštění. Přechody mezi jednotlivými plochami nejsou úplně plynulé a to samé platí pro posouvání nabídky s programy. Doporučuji v nastavení vypnout animace, tím procesoru trochu ulehčíte. V tomto směru by si telefon rozhodně zasloužil lepší optimalizaci, na dříve testovaných telefonech se stejným čipsetem se výše popsané komplikace neobjevovaly.

- - -

Méně náročné hry běhají svižně (Angry Birds, Fruit Ninja…), ale u graficky náročnějších titulů se můžete setkat s drobnými lagy. U levnějších telefonů je zkrátka nutné počítat s kompromisy a tohle je jeden z nich. ZTE Skate nedosahoval nijak závratných výsledků ani v benchmarcích, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených obrázků.

- - - 
CF-Bench, Quadrant a SmartBench  2011

Operační systém má k dispozici 512 MB RAM, ze které je po prvním spuštění volných zhruba 338 MB. Stejnou velikost (512 MB) má i vnitřní paměť, z té je pro vaše data přístupných 150 MB. Další prostor získáte po vložení paměťové karty (až 32 GB), v zákadním balení ale žádnou nehledejte – budete si ji muset sami dokoupit. V systému oceníte přítomnost správce paměti, skrze kterého můžete nejen odinstalovávat aplikace, ale také ukončovat uspané programy na pozadí.

- - -

Baterie a výdrž

Telefon dostal do vínku 1 400mAh Li-Ion akumulátor, který má trochu nezvyklý podélný tvar. Při běžném používání, kdy jsem během dne provolal zhruba 25 minut, občas se připojil na internet, sledoval Twitter a měl jsem aktivní push notifikace, se telefon přihlásil o dobití po 30 hodinách. Podsvícení displeje jsem měl regulované automaticky a po celou dobu byl aktivní Wi-Fi modul, který nevypínám a při dostupnosti bezdrátových sítí si šetřím cenné MB u datového tarifu, protože FUP, to je prevít :-). V praxi to znamená, že je lepší telefon dobíjet každý den, ne že by nevydržel o něco déle, ale stejně byste druhý den museli hledat zdroj energie, takže metoda „večer dobít“ a ráno sundat z nabíječky, se mi u ZTE Skate osvědčila.

- - -

Provedl jsem test přehrávání XviD videa (rozlišení 624 x 352 px), které mi telefon při nastavení maximální úrovně jasu vydržel přehrávat 3 hodiny a 55 minut. Při nastavení polovičního jasu jsem se dostal na 5 hodin a 20 minut.

- - -

O zobrazování se stará 4,3″ LCD panel s WVGA rozlišením (480 x 800 px). Čitelnost na přímém slunci je dost špatná a nepomůže ani nastavení jasu na maximální hodnotu. Pozorovací úhly jsou dobré, ke zkreslení dochází až při pohledu mimo běžné natočení. Je škoda, že displej není krytý minerálním sklem, které je méně náchylné na poškrábání. Jak jsem již zmínil, podsvícení je možné regulovat ručně nebo jej svěřit do péče světelnému senzoru.

- - -

GPS navigace

Při testování GPS jsem nenarazil na žádné problémy, rychlost fixace byla vždy otázkou maximálně několika desítek vteřin, komplikace se neobjevily ani v hustší městské zástavbě. Při navigaci v automobilu jsem nezaznamenal žádné výpadky signálu, taktéž při průjezdu tunelem bylo následné zaměření pozice téměř okamžité. Telefon jsem používal také při geocachingu (c:geo) a běhání (RunKeeper) a vše opět fungovalo jako po másle, takže v tomto směru ZTE Skate nezklamal.

- - 

Fotoaparát a záznam videa

5Mpx fotoaparát na zadní straně dokáže za ideálních světelných podmínek vykouzlit celkem slušné fotografie s věrnými barvami. Ale jakmile nemá dostatek světla, jde kvalita rapidně dolů. Při focení v noci je šum velmi výrazný a žádné oslnivé výsledky nečekejte ani od přisvětlovací diody. U některých fotografií se navíc uprostřed objevuje růžový flek (s tímhle problémem se už v minulosti potýkalo HTC). Maximální rozlišení, ve kterém lze snímky pořizovat, je 2560 x 1920 px.

- - - 
Další snímky pořízené ZTE Skate najdete v naší galerii 

- - -

V nastavení můžete upravit režim ostření (automaticky, nekonečno), expozici (+2 až -2), rozlišení (1 – 5 Mpx), sytost, kontrast, ostrost, úroveň komprese a ISO (automaticky, 100 – 800). Dále se nabízí několik režimů (černobíle, sépie, negativ) a vyvážení bílé barvy (automaticky, denní světlo, zářivka, zataženo). Vzhledem k ceně jsou výsledné fotky přijatelné.

ZTE Skate: Ukázka záznamu videa ve VGA rozlišení

To samé se ale nedá říci o záznamu videa, které můžete pořizovat maximálně ve VGA rozlišení (640 x 480 px). Kvalita je opravdu špatná a obraz často není plynulý, ostatně podívejte se sami na přiloženou ukázku. Video je možné dekódovat ve standardech MPEG4, H263 a H264, pro zvuk se nabízí AMRNB a AAC.

Vzhledem k tomu, že je v telefonu nahraný čistý Android 2.3.5, nelze očekávat, že by telefonní aplikace nabízela nějaké nadstandardní možnosti nebo možnost provázání se sociálními sítěmi. Prostředí je rozděleno do pěti záložek – klávesnice, historie hovorů, kontakty, oblíbené a skupiny. Přepínat se mezi nimi můžete skrze ikonky v horní liště. Vyhledávání v adresáři nefunguje úplně ideálně, pokud máte například uloženého kamaráda se jménem Čeněk a na klávesnici začnete psát „Cen…“, nedostanete žádný výsledek. Hledané jméno je vždy nutné zadávat s diakritikou. V seznamu kontaktů máte na pravém okraji k dispozici posouvátko, se kterým můžete snadno listovat mezi položkami v abecedním seznamu. Kontakty si můžete třídit do skupin, které lze spravovat právě přes poslední nabídku – skupiny. Kvalita hovoru je dostatečná a hlasitost také, při přepnutí do hlasitého handsfree si však dejte pozor, při nastavení maximální úrovně se z repráčku bude ozývat nepříjemné chrčení.

- -

Klient pro práci s SMS a MMS zobrazuje na výchozí obrazovce poslední přijaté zprávy. Kromě ikony a jména kontaktu vidíte v druhém řádku několik prvních slov z poslední přijaté zprávy. Vpravo jsou údaje o čase. Po rozkliknutí se zobrazí klasická konverzace, textoví smajlíci jsou nahrazování grafickými Androidy. Při psaní nové zprávy vidíte, kolik jste napsali znaků a do kolika zpráv bude váš text rozdělen. Ve zprávách můžete samozřejmě také vyhledávat. E-mailový klient podporuje POP3, IMAP a Exchange. U Androidu nesmí chybět klasický Gmail klient, který funguje na výbornou.

- -

Softwarová klávesnice

K softwarové klávesnici mám drobné výhrady. Jedná se opět o výchozí Androidí klávesnici, nicméně při psaní nebyla citlivost úplně ideální a občas jsem se nechtěně překlikl na úplně jiný znak, než jsem chtěl napsat. Pro vložení sekundárního symbolu (e – é, ě…) stačí na daném tlačítku chvíli přidržet prst a objeví se nabídka s dalšími znaky. Nicméně někdy se mi stávalo, že kurzor při výběru sám přeskočil na jiný znak. V portrait i landscape režimu se zobrazuje QWERTY klávesnice, pro rychlejší psaní se nabízí český slovník XT9, který bohužel napovídá slova včetně diakritiky. To je užitečné při psaní e-mailů, ale u SMS vám díky tomu rychle naroste počet znaků.

- - -

Webový prohlížeč

4,3″ WVGA displej se pro prohlížení webových stránek přímo nabízí a vejde se na něj dostatek informací. Browser nenabízí žádné nadstandardní funkce – je schopný otevřít až 8 stránek najednou, nabízí správce oblíbených a v nastavení jde upravit velikost textu, kódování, vybrat výchozí styl přiblížení a případně povolit/vypnout pluginy. Prohlížeč si pamatuje zadaná hesla a podporuje sdílení polohy, s RSS si však neporadí.

- - -

Na podporu Adobe Flash objektů si nechte zajít chuť. Flash Player není kvůli ARMv6 procesoru dostupný a v Marketu jej jednoduše neuvidíte. Samotné prohlížení webových stránek je svižné, i když u náročnějších prezentací už není posun obrazu úplně plynulý. Pro přibližování a oddalování obsahu můžete využít softwarových tlačítek nebo multidotykového gesta.

Závěrečné hodnocení

Na trhu je dostupná celá řada podobně vybavených telefonů, mnohdy i s lepší softwarovou optimalizací, takže to ZTE Skate mezi konkurencí nebude mít vůbec jednoduché. Jeho největší předností je velký displej s WVGA rozlišením a relativně nízká cena. Kdyby si v ZTE dali o něco větší práci s optimalizací systému, byl by Skate slušným lákadlem, ale bohužel právě v tomhle tkví jeho největší slabina. Příjemným překvapením je přítomnost relativně čerstvé verze Androidu 2.3.5, kterou zatím u svých telefonů nenabízí ani HTC.

Graf ceny produktu ZTE Skate poskytuje server Heureka.cz

ZTE Skate je smartphone, u kterého je potřeba počítat s několika kompromisy. Zasloužil by si nejen lepší optimalizaci, ale i kvalitnější fotoaparát. Na druhou stranu za stejnou cenu nový telefon s podobnými hardwarovými parametry neseženete. Bylo by prima, kdyby ZTE nabídlo aktualizaci, která by dokázala občasné pomalejší reakce vyřešit, ale oficiálně zatím nic přislíbeno nebylo.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

47 komentářů

 1. kral!CZek (neregistrovaný)

  Je možné tento telefonat používat bez fólie, aniž by sklo nějak extra trpělo? Na současném telefonu mám minerální sklo a už je poškrábané. Nesnáším totiž fólie na displeji. Díky.

  • ZTE Skate nemá žádnou ochranu displeje (minerální sklo, Gorilla Glass…), takže pokud jej chcete používat bez fólie, je nutné se k němu slušně chovat, jinak se poškrábání nevyhnete.

  • kral!CZek (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Ok. Díky moc za odpověď :)

  • zkuste ScreenShield, ani nepoznate ze je folie na displeji…[odkaz]

  • erpe (neregistrovaný)

   kedushapa: Bohužel tohle není pravda…je to pak jako kdyby na displeji byla guma. Mám osobní zkušenost a to veskze špatnou. Bohužel :( To ale není nekvalitou ScreenShield, ale prostě typem ochranné folie…tahle je tzv.měkká :(

  • Týna (neregistrovaný)

   Mám telefon už nějakou dobu,nemám žádnou ochranu,telefon je nošen denně v kapse a nemám jediný škrábanec !!

  • warcklun (neregistrovaný)

   folie se mi sloupla hned první týden co sem si ho koupila a od té doby ho nosím bez jakékoliv ochrany displaye. Nemám na něm ani škrábanec, nošení v kapse tomu nějak neuškodilo a telefon vypadá jako nový.

 2. Hoppus (neregistrovaný)

  uvazujem o tomto telefone. vypati sa viac zte skate alebo se xperia x10 mini pro? hlavne co sa tyka rychlosti, kvality spracovania, vydrze baterky atd.. nie je 3 palcovy display na se prilis maly pre bezne veci ako diar, poznamky, web, pripadne hry? vdaka za nazor.

  • Chlape, zkus si to trochu srovnat. Ptáš se na rozdílná rozlišení, uhlopříčky, konstrukci… Za mě, pokud mám pracovat s čímkoli pod 3,5″ tak z toho mám kopřivku. Jinak je ZTE kvalitativní lowend, SE spíše hiend, tak si kvalitativní srovnání asi dovedeš představit.

  • Je to složitější, každý telefon cílí úplně na jinou skupinu. Sám za sebe bych vám doporučil koupi Xperie Mini pro. Systém je velmi dobře odladěný a ty reakce jsou velice svižné (sám jej chci pořídit přítelkyni, protože hledá nějaký malý telefon s QWERTY). Ten 3″ displej by pro vás mohl být překážkou – zkuste si zajít do prodejny některého z operátorů a vyzkoušet si, zda vám vyhovuje. Kamarádka například Xperii mini pro vracela, protože zjistila, že na displej moc dobře nevidí (nosí brýle). Ten menší displej je zkrátka daní za celkově příjemné rozměry telefonu.

  • Hoppus (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: vdaka!

  • Hoppus (neregistrovaný)

   uni: viem ze sa pytam na rozne veci, preto som nerozhodny. vdaka za nazor. asi je predsa 3 palce malo pre pohodlnu pracu, aj ked prave kvalita spracovania a rychlost systemu u se je urcite na vyssej urovni ako ma zte. mal som predtym zte blade.

  • dojo (neregistrovaný)

   zalezi, co se vlastne porovava Skate x X10 Minipro nebo Skate x SK17 Minipro.

   Skate x X10 Minipro = urcite Skate, pokud se netrva na klavesnici

   Skate x SK17 Minipro = dle preferenci velikost displeje= Skate (nebo priplatit aspon za SE NEO), zbytek(procesor,foto/video, zpracovani, hry…..)= SK17

 3. senky (neregistrovaný)

  Ak by mal 1GHz ARMv7 tak by to bol vynikajuci telefon. zas na druhu stranu s podporou CM by mohol by celkom zaujimavy.

  Každopadne v neoficialny IceCream neverim. zdvihuť cenu o 500 kč dať tam 1GHz a pripadne vyriešiť konštrukciu – hned by to bol novy bestseller

 4. chodec (neregistrovaný)

  NEXUS S sa da kupit za perfektnu cenu. 5-6tis použitý 7000 original ceska distribuce

  16GB pamat

  1GHz procesor s podporou Flash

  Google aktualizace

  Android 4.0 možno za 2 týždne

  Quality by Samsung

  Poriadny fotak

  1500mAh baterka

  [odkaz]

 5. Som jeho vlastnikom cca 2 tyzdne. Je to moj prvy Android (predtym WM). Zatial som spokojny (flash mi nijak nechyba). Postupne sa rozbieha na Modaco neoficialna ROM, tak snad sa to zlepsi. Kvalita je taka ako bolo popisane v recenzii. Dnes mi dosla folia a vykonal som mensie zmeny na zadnom kryte:

  [odkaz]

  [odkaz]

  • spigot: tim co jsi s tim telefonem udelal bych se moc nechlubil, je to docela homemade humus, sry ale je to muj nazor

  • popa81: Ok. Moze byt. Moje okolie na to reagovalo presne opacne ako ty. :) Kazdy mame iny vkus a to je dobre (nazivo to zial vyzera omnoho lepsie ako na foto). Mne osobne sa to paci viac ako hladka leskla plocha, ale o co mi primarne islo bolo, ze sa to lepsie drzi.

  • jasny , a neposkrabou se ti zada taky bonus ;o)

  • tompec (neregistrovaný)

   spigot: mi se to libi jak si to udelal ?

  • tompec: Je to 3M folia s karbonovym vzorom (uvadzana ako 3D – ma strukturu). Robil som to podobne ako tu: [odkaz] .

   Resp. ked si das vyhladat „3m carbon fiber film“ najdes toho viac.

 6. JIRKO, pochvala za recenzi i kdyz levne telefony jdou v podstate mimo me ;-) Jinak doufam, ze udelas recenzi i na Huawei Honour, ktery, podle me, ve skupine levnych bude snad nejvetsi favorit, ktereho Android v teto cenove relaci zatim mel. Jestli nedodrbou software, jak se to povedlo u tohoto :-/

  • Díky :) já jsem si chtěl ZTE osahat :)

   Huawei Honor určitě testovat budu, už teď jsem na něj zvědavý a rád mu na SmartManii věnuji prostor (recenze, video, první dojmy). Ono to už dnes není jen o výkonném hardware, ale právě o dostatečné softwarové optimalizaci, tak snad se v Huawei pochlapí!

  • Jak je to u ZTE s podporou? Je mozne, ze by vysla nejaka optimalizacni aktualizace? Nebo bude potreba se spolehnout na neoficialni zdroje? (jsou vubec pro ZTE nejake k dispozici?)

   Nemaji tyhle levny cinani v sortimentu take neco s HW klavesnici ve stylu HTC Desire Z?

  • legnaw (neregistrovaný)

   ne Honour ale HONOR

 7. J. (neregistrovaný)

  800Mhz a na plynulý chod systému a her je to málo? Sakra!

  • neni, je to more vykonu potupenym nedokonalym odladenim O.S. :-/ nerikam, ze blade je na tom az tak suprove, ale nejake vetsi skobrtani se moc nekona. Navic ZTE a podpora resp. vypusteni noveho SW, to je velka utopie, spise se smirit, ze s tim cim se to koupi, to tam do smrti telefonu zustane. Odvaznejsi se mozna rozhodnou pro modifikace alias CM7 apod.

   PW

  • Pavel (neregistrovaný)

   Telefon mám asi 10 dní (přechod z WM 6.5), vzhledem k tomu, že hry na telefonu nehraju a používám ho jen na internet a jako PDA, žádné záseky při práci nepozoruji.

   Prostředí mi vyhovuje, pouze jsem doinstaloval GO Keyboard, má o trošku větší tlačítka než systémová klávesnice.

 8. bigboban (neregistrovaný)

  Já jsem koupil ZTE Blade a ten telefon mi přijde za danou cenu (3600) naprosto skvělý! Když porovnám s 3x dražšími telefony tak na první pohled nenacházím moc rozdílů. Větší telefon (Skate) už bych ani nechtěl. Navíc jsem si tam dal nyní CM7 – doporučuji všem kdo chtějí nejnovější Android. :-)

  Tyhle telefony ZTE mi mají sice možná neslavný výkon, ale poměr cena/výkon je prostě nejlepší na trhu. Za stejnou cenu se prodávají mnohem hnusnější a HW horší telefony a na druhou stranu 3x dražší telefony mi rozhodně nepřijdou 3x lepší.

 9. robert (neregistrovaný)

  Nazdar..stiahol som si temu z marketu a absolutne neviem ako sa k nej mam dostat…kde si tu dotycnu temu otvorim??? viek niekto poradit??

 10. Majo (neregistrovaný)

  Mam cca 2 tyzdne a uplna spokojnost (prvy android). Zasekavanie skoro zmizlo po nainstalovani Launcher Pro. Velky display je na navigaciu a browsovanie na nezaplatenie. Jedina vyhrada je k vnutornej pamati, kedze niektore, aj newidgetove aplikacie nevedia presuny na SD kartu (vyvojari preco ? ;-), do rootu som zatial nemal odvahu ist…

  • Je to aj moj prvy android. :) Root-u sa neboj, ja som ten strach prekonal a teraz pouzivam Link2SD a je to super.

   [odkaz]

 11. SYSEL (neregistrovaný)

  Mohu se zeptat co doporučujete?

 12. SYSEL (neregistrovaný)

  Dobry je ten ZTE Skate ne.

 13. SYSEL (neregistrovaný)

  Ale je k tomu kratka nabiječka.

 14. olda (neregistrovaný)

  Mám již druhý ZTE skate a mám velký problém s jevem, kdy v začátku hovoru mi zčetná dislay a tímto způsobem to zamrzne-nereaguje na nic. Musím vytáhnout baterii a začít znovu. Nevíte někdo co stím?

 15. Baštík (neregistrovaný)

  Oldo, mám ten samý problém týden po zakoupení. Když ale ten komu volám zavěsí, vše se vrátí do normálu. Dal jsem mobil na reklamaci a tam mi sdělili, že z 50 ks už to měly 2 tak jsem zvědav, jak dopadnu já.

 16. Aneta (neregistrovaný)

  Chci se jen zeptat: klávesnice na sms je jen „počítačová“ ?

  Jinak jsem na jiných stránkách četla o problému že zhasne display během hovoru: Na telefonu zadejte tento kód *983*0# a stiskněte odeslat

  V menu, které se Vám objeví, sjeďte úplně dolů na Sensors a zvolte Calibrate. Zakrytím a odkrytím telefonu se změní status Fail na Ok a je hotovo.. Tak snad vám to pomůže :))

  • Co myslíte přesně tím „počítačová“? :) Z Android Marketu se jinak dají stáhnout další softwarové klávesnice, takže možnost přizpůsobení je tady opravdu veliká.

 17. Monika (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  mám telefon prvním dnem, mé otázky nejspíš budou vypadat směšně, ale jsem opravdu laik. Podal by mi někdo informace, co se týče ZTE Skate a jeho připojování k internetu vzhledem k aplikacím – které z nich jsou placené? A jak připojit WiFi? Případně jak zabránit automatickému stahování dat u aplikací, které nepoužívám? A jestli někdo našel způsob, jak odesílat MMS bez připojení na internet?

  Předem moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, aplikace můžete stahovat přes Google Play (jsou tam placené i zdarma). Určitě bych ale k telefonu doporučil datový tarif, bez něj je využitelnost aplikací a telefonu trochu omezená, případně se musíte spoléhat pouze na dostupné wifi sítě.

   Co se týče zamezení datových přenosů pro vybrané aplikace, doporučuji použít program Data Enabler [odkaz]

 18. Monika (neregistrovaný)

  Moc děkuji za odpověď, p. Jiří.

 19. Honza (neregistrovaný)

  chtěl bych se zeptat kde seženu aktualizace systemu (teda pokud to jde a na jakou verzi je nejlepší aktualizovat). Dikec

 20. kristyna (neregistrovaný)

  Mohla bych se zeptat kde se da koupit na tento telefon bílý zadní kryt???Jestli to teda jde.děkuji

 21. Lucie (neregistrovaný)

  Telefon mam od brezna a jsem s nim velice spokojena. Nekolikrat mi dost nesikovne spadl a nestalo se s nim vubec nic, velky displej je vyhodou a obrazovku taky nemam vubec poskrabanou a to mobil pouzivam opravdu casto. Je pravda ze jsem si musela koupit nova sluchatka ale jinak je mobil super. Za tu cenu parada.

 22. franta (neregistrovaný)

  Dobrý den.prosím o radu , mám ZTS SKATE do ted mi šel jeho prohlížeč v pohodě , ale bohužel se nějak zasekl , na 3G mi nefunguje ale přes VIFI v pohodě takže jsem skusil nainstalovat druhý ale kromně Mozily žádnej na 3 G nereaguje a bohužel Mozila je pomalá . Poradíte co s tím . Děkuji Franta .

 23. Radka (neregistrovaný)

  Dobry den, objednala jsem si tento telefon, a z Vasich komentaru vypliva, ze jste spokojení, mam ale jeden dotaz, mam internet v mobilu, na tomto telefonu to pujde bez problemu? Dekujhp.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).