ZTE představuje novou značku Nubia: Vyrábět pod ní bude high-end zařízení

Společnost ZTE představuje veřejnosti novou značku s názvem Nubia – pod ní bude zákazníkům nabízet své mobilní telefony a tablety, které se budou pyšnit vysokým výkonem. Zkrátka nepřijdou ani čeští zákazníci, produkty značky Nubia budou na tuzemském trhu k dostání již na začátku příštího roku.

 

Nově vzniklá značka Nubia si klade za cíl zaměřit se na uživatele, kteří hledají vysoký výkon pro práci, multimédia i hry. ZTE se k tomuto kroku pravděpodobně rozhodlo z toho důvodu, že označení ZTE bývá často spojováno spíše s levnými telefony s nepříliš zajímavou výbavou. Podle slov výrobce výrazných změn nedozná jen hardware, ale těšit bychom se měli i na originální design.

Nubia Z5: Čtyři jádra a 13Mpx fotoaparát

Vůbec prvním oznámeným zařízením se značkou Nubia je smartphone s označením Z5. Ten nabídne čtyřjádrový procesor, pětipalcový displej (zatím nevíme, zda s HD nebo fullHD rozlišením) a chybět nebude ani 13Mpx fotoaparát. Nubia Z5 se pyšní vzhledem, který vychází z italské designerské školy a bude k dispozici v černé, bílé a červené variantě. 

 
Nubia Z5 na prvním renderu výrobce 

Představením nové prémiové značky si ZTE stanovuje další cíl – pevně se etablovat mezi výrobci výkonných mobilních zařízení a být mezi prvními, kteří do svých produktů promítnou nejnovější technologie. Ty ZTE vyvíjí v osmnácti vlastních R&D centrech po celém světě (namátkou v USA, Číně, Francii a Švédsku). V odděleních výzkumu a vývoje pracuje celých 45 % zaměstnanců ZTE. 

První zařízení značky Nubia dorazí do Evropy začátkem příštího roku. Česká republika bude mezi prvními evropskými zeměmi, kde budou mobilní telefony této značky k dispozici. Pod značkou ZTE budou pak i nadále k dispozici zařízení nižší a střední třídy.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku