ZTE představuje novou značku Nubia: Vyrábět pod ní bude high-end zařízení

Společnost ZTE představuje veřejnosti novou značku s názvem Nubia – pod ní bude zákazníkům nabízet své mobilní telefony a tablety, které se budou pyšnit vysokým výkonem. Zkrátka nepřijdou ani čeští zákazníci, produkty značky Nubia budou na tuzemském trhu k dostání již na začátku příštího roku.

 

Nově vzniklá značka Nubia si klade za cíl zaměřit se na uživatele, kteří hledají vysoký výkon pro práci, multimédia i hry. ZTE se k tomuto kroku pravděpodobně rozhodlo z toho důvodu, že označení ZTE bývá často spojováno spíše s levnými telefony s nepříliš zajímavou výbavou. Podle slov výrobce výrazných změn nedozná jen hardware, ale těšit bychom se měli i na originální design.

Nubia Z5: Čtyři jádra a 13Mpx fotoaparát

Vůbec prvním oznámeným zařízením se značkou Nubia je smartphone s označením Z5. Ten nabídne čtyřjádrový procesor, pětipalcový displej (zatím nevíme, zda s HD nebo fullHD rozlišením) a chybět nebude ani 13Mpx fotoaparát. Nubia Z5 se pyšní vzhledem, který vychází z italské designerské školy a bude k dispozici v černé, bílé a červené variantě. 

 
Nubia Z5 na prvním renderu výrobce 

Představením nové prémiové značky si ZTE stanovuje další cíl – pevně se etablovat mezi výrobci výkonných mobilních zařízení a být mezi prvními, kteří do svých produktů promítnou nejnovější technologie. Ty ZTE vyvíjí v osmnácti vlastních R&D centrech po celém světě (namátkou v USA, Číně, Francii a Švédsku). V odděleních výzkumu a vývoje pracuje celých 45 % zaměstnanců ZTE. 

První zařízení značky Nubia dorazí do Evropy začátkem příštího roku. Česká republika bude mezi prvními evropskými zeměmi, kde budou mobilní telefony této značky k dispozici. Pod značkou ZTE budou pak i nadále k dispozici zařízení nižší a střední třídy.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  (namátkou v USA, Číně, Francii, Švédsku nebo USA) jen opravit ;)

 2. bkf1 (neregistrovaný)

  Doufam ze budou mit stejne neexistujici podporu aktualizaci jako u ostanich svych sracu :D Z tech cinanu bych uvazoval zatim JEN o „hujaheji“, ten aktualizace vydava vcelku poctive (aspon co se tyce middle-endu G300).

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A Vy si od nich nějakou aktualizaci kupujete? Já bych řekl , že vůči zázníkům co se týká aktualiací. Nemají závazek žádný.

 3. Martin Suchan (neregistrovaný)

  Ten název ale zvolili rafinovaně: Nubia, jako kombinace Nokia a Lumia :)

  • Cleric (neregistrovaný)

   To jsi asi jediný koho to napadlo. Už jen pomyšlení že by to mohla být kombinace Nokia + Lumia. Mi přijde poněkud padlý na hlavu :D

  • kogli (neregistrovaný)

   Aby to byla kombinace Nokia + Lumia, musela by to být buď Nomia, nebo Lukia :D

 4. mimonaut (neregistrovaný)

  :) ale logo maj vcelku vtipný, takový frikulínský..

  design pěknej, i když „tuctovej“, tak nějak bez xichtu. I když podle jednoho renderu jednoho telefonu těžko soudit

 5. Martin P. (neregistrovaný)

  No nemyslím že virtuální značky by někomu pomohly. Co fungovalo, že někdo koupil lepší značku. Ale o tom, že by lowcost výrobce vytvořil virtuální lepší značku, která by uspěla nevím. Většinou co si pamatuji zůstalo jen u RP prohlášení.

 6. -pekr- (neregistrovaný)

  Zezadu trochu HTC One X, podobnost čistě náhodná :-) [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel