Domů » Bleskovky » ZTE je aktuálně pátým největším výrobcem smartphonů na světě

ZTE je aktuálně pátým největším výrobcem smartphonů na světě

Čínská společnost ZTE zveřejnila výsledky počtu prodaných smartphonů za druhé čtvrletí tohoto roku. S celkem 8 miliony prodaných kusů se řadí na páté místo mezi výrobci smartphonů. Celkový tržní podíl této značky je 5,2 %. Pokud bychom do statistiky započítali i prodeje klasických telefonů, zařadilo by se ZTE dokonce na místo čtvrté.

 

Pro ZTE je v současné době stále největším trhem Čína, v USA zatím příliš známí nejsou, i když u spousty zařízení figurují jako OEM výrobce. ZTE od roku 2005 působí také v České republice; setkat se tu můžeme například s levnými modely ZTE Tania, ZTE Blade/Blade II, ZTE Skate, ZTE Racer II či nedávno testovaný ZTE Atlas. Do budoucna chce ZTE svou pozici na českém trhu posílit uvedením nových, výkonnějších modelů.

ZTE není žádným nováčkem, společnost byla založena už v roce 1985 a k současnému datu zaměstnává přes 70 000 lidí. Po celém světě spolupracuje s více než 500 operátory.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Zrekli se Windows Phone a prosperuji. Doufam, ze to ostatnim vyrobcum take dojde. Tania je krok vedle.

  • ty si fakt troll

  • jura09 (neregistrovaný)

   Snad nemáš strach windows phone :P Použiváš android což?

  • Z te micro zakladny WP nemusi mit strach nikdo.Zase trosku tabulek jak si stoji Microsoft co se tyce mobilnich systemu.

   [odkaz]

   Zase o chlup mene.Ano spada tam i WM,o to jeste hure pro WP..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).