ZTE Grand Memo nakonec nenabídne čip Snapdragon 800?

Nový vlajkový model ZTE je znám od představení na veletrhu MWC v Barceloně pouze pár dní (videopohled), ale i přesto si už okolo sebe dokázal vytvořit velký ohlas. Zasloužilo se o to oznámení výrobce, že Grand Memo bude první telefon na světě, který bude osazen výkonným čipem Snapdragon 800 od Qualcommu. Ostatní stroje jako HTC One a LG Optimus G Pro běží na Snapdragonu 600 a dokonce i očekávaný Galaxy S4 má běžet na stejném procesoru, alespoň co se určitých verzí týče (v plánu je i LTE varianta s octa-core procesorem Exynos). Proto bylo oznámení ze strany ZTE tak nečekané a překvapivé.

Nicméně postupem času se vyrojily informace, že Grand Memo nemá přijít jak se Snapdragon 800, tak ani se zmíněnou verzí 600. Zjistilo se, že telefon by měl běžet na modelu Snapdragon S4 Pro. ZTE v reakci následně uvedlo, že je v plánu vydání několika verzí telefonu a některé z nich by opravdu měly běžet na nejvýkonnějším procesoru od Qualcommu, což by ZTE Grand Memo stavělo mezi naprostou výkonnostní špičku na trhu se smartphony.

Na detailnější prohlášení, jaké verze s tímto procesorem se objeví a kdy se tak vůbec stane, si ovšem ještě musíme počkat. Podle dosavadních spekulací by mělo dojít k uvolnění procesoru pro OEM výrobce v druhé polovině letošního roku. A co se samotného telefonu týče, očekávají se ještě verze se Snapdragon 600. A otázka je také, jaké modely dostanou do výbavy 1 GB, případně 2 GB RAM. Jedna věc je ovšem jistá, čínští výrobci už se nepohybují někde na okraji trhu, ale míří pořádně vysoko a v budoucnu se podle našeho názoru bude jednat o hlavní hráče o tržní podíl. 

Autor článku
Richard Bláha
image/svg+xml
+

Kapitoly článku