Domů » Bleskovky » ZTE Athena: „Já budu nejtenčí smartphone na světě“

ZTE Athena: „Já budu nejtenčí smartphone na světě“

Výrobci chytrých telefonů mezi sebou začali soutěžit o to, kdo dokáže vyrobit nejtenčí smartphone na světě. Nějaký čas toto prvenství patřilo společnosti Huawei s modelem Ascend P1 S (6,68 mm). Před několika dny titul převzal model Oppo Finder, ale ani ten se na trůně příliš dlouho neohřál.

 
ZTE Athena na uniklé fotografii. Na oficiální představení si ještě počkáme…

Se svým trumfem totiž přišla společnost ZTE – model Athena se může pochlubit tloušťkou pouhých 6,2 mm. Celkové hardwarové parametry zatím neznáme. Potvrzena je pouze přítomnost operačního systému Android 4.0. Docela by nás zajímalo, jak dlouho Athena setrvá v roli nejtenčího smartphonu na světě a zda se od Huawei či jiných výrobců dočkáme další odpovědi?

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. To je uz pomaly na psychiatra…

 2. Hele co takhle udělat opravdu tenký mobil ! Docílíme to tak že vynecháme baterku :D nějak mi to vnuklo vzpomínku jak jsem „pradávno“ toužil po Panasonic GD55 to byla taky honba za mini… , jinak nevím nevím ono to chce aby uživatel i něco držel a né se bál jak to udrží v ruce !

 3. -_- (neregistrovaný)

  Ja tenky mobil ani nechcem, takze to predhananie ma absolutne nezaujima a dufam, ze nebudu na trhu len same tenucke telefony.

 4. Já jsem pro ztenčování pro. Např ascend má 1530mAh baterii, a to je průměr i u 2x tak tlustších WP telefonů. A že by zmenšovali a zmenšovali baterie, dokud telefon nevydrží pár hodin normálního provozu, to pochybuju. Takže tahle honba za tloušťkou jednoznačně musí vést k nějakým technologickým inovacím, což tu evidentně nikoho nenapadlo.

 5. VVelda (neregistrovaný)

  Nechápu, proč uvádíte jako rozměr ten nejmenší, místo toho delšího… 7,69 mm. Nebo ani nezdůrazníte, že se jedná o tloušťku v nejméně tlustém místě. To jsou nějaké nové móresy? Jak si z něčeho takového člověk udělá představu, kolik to skutečně zabírá místa. Takové bulvárnosti…

 6. nj, my s tlustým a klávesnicovým Desire Z&spol. jsme prostě totálně out…

  • Deaktivovaný účet (01.2013)

   A co teprve HTC Universal s 5000 mAh baterkou :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).