Známe parametry Nothing Phone (1). Na špičku to rozhodně stačit nebude

Nothing Phone 1

Už jen dva týdny nás dělí od plnohodnotné premiéry Nothing Phone (1). Ten je v posledních týdnech velice často skloňován, jelikož ho Nothing usilovně propaguje – před nedávnem jsme se například dočkali kompletního odhalení designu včetně ukázky průhledných zad s důmyslným osvětlením. Pohled na záda také odhalil, že chystaná novinka se zřejmě nebude chtít měřit s těmi nejlepšími – má například pouze dvě čočky fotoaparátu, což pravděpodobně znamená, že bude postrádat teleobjektiv. A ústupky se najdou i na dalších místech.

Nothing 3

Nothing Phone (1) v minulém týdnu zaznamenala databáze benchmarku GeekBench a odhalila, jaký motor jej bude pohánět. Namísto vlajkového čipsetu do něj výrobce nasadí starší čipset vyšší střední třídy, konkrétně Snapdragon 778G+. To je trochu škoda, neboť Qualcomm před nedávnem představil výkonnějšího nástupce Snapdragon 7 Gen 1. Je však nutné poznamenat, že i starší čipset má stále dostatek síly – benchmark AnTuTu mu například přisuzuje skóre okolo 550 tisíc bodů.

nothing

Prvotina Nothing na poli smartphonů by se dále měla chlubit 120Hz OLED displejem, 8 GB RAM a 128GB úložištěm. Milým překvapením bude podpora bezdrátového nabíjení včetně reverzního, které u nevlajkových modelů vídáme málokdy. Akumulátor má mít kapacitu 4 500 či 5 000 mAh, kabelem jej má být možné dobíjet až 45 watty. Obzvlášť zvědaví jsme na výsledky duálního fotoaparátu, u něhož má být minimálně jeden snímač opticky stabilizovaný.

Taktéž nás bude zajímat softwarová podpora – Nothing Phone (1) dorazí na trh s Androidem 12 a my doufáme, že dostane příslib alespoň tří velkých systémových aktualizací. To vše se ale oficiálně dozvíme až 12. července, kdy proběhne slavnostní představení. Snad to výrobce vzhledem k několika ústupkům ve výbavě nepřežene s cenou. Na internetu se spekuluje o částkách mezi 31–36 tisíci indickými rupiemi (podle paměti), což je v přepočtu asi 11–13 tisíc korun s DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku