Domů » Bleskovky » Známe parametry dvou novinek od Realme. Vlajkovou loď Race Pro doplní slušně vybavené X9 Pro

Známe parametry dvou novinek od Realme. Vlajkovou loď Race Pro doplní slušně vybavené X9 Pro

Již pár týdnů se hovoří o chystané vlajkové lodi společnosti Realme, která střídavě vystupuje pod označeními Koi a Race. Nový únik specifikací ji prezentuje jako Realme Race Pro a navrch odhaluje i další výkonný model nesoucí název X9 Pro. Logika označení je sice přinejmenším zvláštní, ale jinak půjde o skutečně dobře vybavená zařízení. Co nabídnou?

Realme Race Pro: míří na absolutní vrchol

Budoucí vlajková loď, model Race Pro, bude osazena špičkovým osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 888. K dispozici bude ve třech paměťových variantách, a to konkrétně s úložištěm o kapacitě 128, 256 nebo 512 GB. Od zvolené verze se bude odvíjet i velikost RAM, která bude činit až 12 GB.

realme race 1
Pár týdnů starý únik nastiňuje podobu chystané vlajkové lodi Race Pro

Novinka nebude pozadu ani v oblasti displeje – OLED panel bude mít úhlopříčku 6,8 palců, rozlišení 3200 x 1440 px a obnovovací frekvenci plných 160 Hz. Zobrazit si na něm bude možné mimo jiné snímky ze sestavy trojice fotoaparátů, kdy hlavní by měl mít rozlišení 64 Mpx a zbylé dva pak po 13 Mpx. Energii bude náročnému ústrojí dodávat baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého 125W nabíjení.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Realme X9 Pro: solidně vybavená vyšší střední

Druhou chystanou novinkou má být tajuplný model s označením X9 Pro. Ten bude spoléhat na výkon zbrusu nového osmijádra Mediatek Dimensity 1200, který doplní operační paměť až 12 GB dle paměťové varianty – ty budou k dostání dvě, a to se 128 nebo 256 GB.

Displej X9 Pro bude mít úhlopříčku 6,4 palce a rozlišení 2400 x 1080 px, jeho obnovovací frekvence pak bude „pouhých“ 120 Hz. I tento model bude vybaven trojicí fotoaparátů, a to konkrétně 108 Mpx hlavním snímačem a doplněným o dva 13Mpx sekundární. O přísun energie se bude starat 4500mAh akumulátor s rychlým 65W dobíjením.

800 600 Realme X3 Superzoom
Jedna z posledních novinek výrobce, model X3 Superzoom

Oba nové modely dostanou Android 11 v kombinaci s Realme UI 2.0 a vzhledem k použitým čipsetům u nich také lze očekávat podporu sítí 5G. Oficiální datum odhalení sice zatím zveřejněno nebylo, ale soudě dle úniku finálních specifikací se dočkáme brzy, možná už během prvního kvartálu.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Nevím Nevím...

    Škoda že horní a spodní rámečky nejsou identické jako je levý s pravým.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).