Domů » Bleskovky » Novinku od Realme dobijete za 20 minut. Pod kapotou má špičkový Snapdragon 888

Novinku od Realme dobijete za 20 minut. Pod kapotou má špičkový Snapdragon 888

Když Qualcomm představil nový vlajkový čipset Snapdragon 888, okamžitě se objevily hlasy prvních společností, které hodlají tento čip ve svých telefonech použít. Mezi nimi nechyběla ani značka Realme patřící společnosti Oppo, která chystá zbrusu novou modelovou řadu smartphonů Realme Race.

Realme Race: rychlý závodník se třemi kamerami

Značka Realme si pro účely propagace nové řady smartphonů založila nový účet na čínské mikroblogovací síti Weibo, kam začala zasílat první upoutávky. Ty zatím prozrazují pouze označení Koi a potvrzují použití čipsetu Qualcomm Snapdragon 888. Zatím není jasné, zda jako obchodní název telefonu bude použité jméno Race nebo Koi.

Informátor @Geek_Cao pak na stejnou síť poslal první fotografie tohoto telefonu a přidal i některé další střípky. Ze snímků například víme, že Realme Race bude na zádech vybaven obrovským nápisem Dare to Leap (což je motto společnosti) a trojitým fotoaparátem. Hlavní snímač se bude pyšnit rozlišením 64 megapixelů.

Chystaná novinka má disponovat technologií rychlého nabíjení UltraDART 125W, díky které má být možné dobít integrovanou baterii s kapacitou 4 000mAh za pouhých 20 minut.

Předpokládá se, že smartphone Realme Race (Koi) bude představen v lednu, jeho cena se odhaduje okolo 5 000 CNY (asi 16 400 korun bez DPH). Kromě tohoto telefonu chystá Realme ještě model V15, který požene kupředu čispet MediaTek Dimensity 800U. Realme V15 má disponovat 50W nabíjením a podporou sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).