Cena:

Známe kompletní fotovýbavu Galaxy Note 20+. Dočkáme se i modelu Ultra?

Galaxy Note 20 obr 05

Stalo se již tradicí, že Samsung v létě odhaluje podzimní vlajkové smartphony řady Galaxy Note, a ani letos by tomu nemělo být jinak. S jistotou můžeme počítat minimálně s modely Galaxy Note 20 a 20+, avšak nejnovější záznamy z Bluetooth certifikace naznačují, že by třetím vzadu mohl být model Galaxy Note 20 Ultra.

bluetooth

Galaxy Note 20 Ultra: třetí model nebo chyba v certifikaci?

Telefon označený jako Galaxy Note 20 Ultra nese v certifikačním dokumentu označení N986U; to by však podle logického značení Samsungů z minulých let mělo patřit Galaxy Note 20+. Je tak možné, že se jedná o tentýž telefon, který může být mylně označen v certifikaci, nebo se naopak Samsung chystá změnit zavedený pořádek v pojmenování.

Fotovýbava Galaxy S20+ odhalena

Ať se bude chystaný telefon jmenovat jakkoliv, bude mít působivou fotografickou výbavu. Podle zdrojů obvykle přesného informátora Ice Universe se můžeme těšit na následující konfiguraci:

  • Hlavní 108Mpx fotoaparát s 1/1,33“ senzorem ISOCELL HM1
  • Přibližovací periskopická kamerka postavená na 13Mpx snímači
  • Širokoúhlý senzor s rozlišením 12 Mpx

Namísto očekávaného ToF senzoru údajně Samsung použije laserové ostření, které doplní fázové ostření hlavního snímače. Oproti modelu Galaxy S20 Ultra prý Samsung omezí schopnosti přibližovací kamery, maximem bude 50× hybridní „zoom“.

note 20 camera

Řada Galaxy Note 20 bude pravděpodobně představena v srpnu letošního roku, společně s ní dorazí i druhá generace ohebného smartphonu Galaxy Fold.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.