Domů » Bleskovky » Známe české ceny dnešních novinek od Applu. Kolik stojí iMac, AirTag či iPad Pro?

Známe české ceny dnešních novinek od Applu. Kolik stojí iMac, AirTag či iPad Pro?

Apple dnes v rámci další online konference představil několik nových produktů. Tím nejočekávanějším byl bezesporu stolní počítač iMac, který se po dvanácti letech konečně dočkal nového designu. Dále přišlo na řadu odhalení lokalizačního přívěsku AirTag, fialové barevné varianty iPhonu 12 a nového iPadu Pro s čipem M1. U všech novinek už známe české ceny.

Nový 24″ iMac bude možné objednat od 30. dubna s dostupností v polovině května. Nejlevnější verze (256 GB SSD) vyjde na 37 990 Kč, varianta s osmijádrovou grafikou, klávesnicí s Touch ID a adaptérem s ethernetem stojí 43 990 Kč. Nejvybavenější varianta, která má navíc 512GB SSD úložiště, se bude prodávat za 49 990 Kč včetně DPH. Podrobné srovnání najdete na obrázku níže.

imac ceny
České ceny nových iMaců

iPad Pro s čipem M1 pořídíte v 11″ a 12,9″ variantě, v případě velikosti úložiště lze volit ze 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB či 2 TB. Nejlevnější iPad Pro startuje na 22 990 Kč (11″), nejdražší 12,9″ verze s podporou datových přenosů a 2TB úložištěm vyjde na 65 790 Kč.

ipad pro

U lokalizačních štítků AirTag nasadil Apple podobnou cenu jako konkurence. Jeden vyjde na 890 Kč, případně se nabízí výhodnější balení po čtyřech kusech za 2 990 Kč. Při objednávce štítku z oficiálního obchodu Applu navíc můžete využít bezplatného gravírování. K AirTagu si navíc lze přikoupit polyuretanové poutko ve žluté, bílé, modré nebo červené barvě. Cena je ale klasická „applovská“ – 890 Kč.

apple airtag 2
Lokalizační štítek Apple AirTag

Fialový iPhone 12 a iPhone 12 mini bude možné předobjednat od 23. dubna. Cena je stejná jako u dalších barev, tedy 21 990 Kč v případě iPhone 12 mini a 24 990 Kč u klasického iPhone 12.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).