Domů » Články » Změní se s příchodem Windows Mobile 6.0 jednotlivá značení verzí?

Změní se s příchodem Windows Mobile 6.0 jednotlivá značení verzí?

Aktuálně dělíme operační systém Windows Mobile do dvou (respektive tří) verzí: pro PocketPC (Phone edition) a pro Smartphone telefony. Jak dnes ale server MSmobiles informoval, s příchodem “šestkové“ verze systému by se mělo značení verzí změnit, zda k lepšímu nechť posoudí každý sám.

Změny v názvech jednotlivých verzí
Windows Mobile 5.0 pro Smartphone => Windows Mobile 6 Standard (smartphone telefony)
Windows Mobile 5.0 pro Pocket PC => Windows Mobile 6 Classic (klasická PDA)
Windows Mobile 5.0 pro Pocket PC Phone edition => Windows Mobile 6 Professional (PocketPC, která umějí telefonovat)

Informace zatím nebyla oficiálně potvrzena, ale osobně mi na tomto kroku nepřijde nic nelogického; stolní verze Windows se také dělí do několika skupin (a s příchodem Visty jich ještě několik přibude). Nové názvy dle mého názoru přinesou o něco lepší přehlednost při odlišování jednotlivých verzí systému, a mnozí si již nebudou jednotlivé platformy plést dohromady Smile.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. K horsimu, pro me urcite. Novy nazvy beru, ale tohle? Mezi Standard a Classic nevidim rozdil a uz vubec nevim, co maji tyhle dva pojmy spolecneho se Smartphony, resp. PDA a jak je od sebe chteji odlisit. Doufam ze nakonec budou ty nazvy vic odpovidajici.

  2. Videl bych to obdobne – kdyz uz, tak to melo byt ve stylu „Lite“ a „Full“ (lite = SP, full = PPC) pricemz normalni klasicka PPC a telefonni PPC vubec nerozlisovat… (ostatne stejne se ten system nicim nelisi – „jen“ ovladacema GSM.. je to stejna blbost, jako kdyby byl PPC Camera Edition, PPC BlueTooth Edition, PPC VGA Edition (a to uz je imho z hlediska aplikaci zasadnejsi rozdil) atd..)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).