Sledujte nás na YouTube

Živé videopřenosy od Facebooku míří na Android: Zatím jen v USA

Na konci loňského roku jsme vás informovali o tom, že Facebook spustil novou službu nazvanou Live. Jak již název napovídá, jedná se o funkci, kdy můžete se svým smartphonem natáčet video a v reálném čase jej vysílat na Facebook. Vaši přátelé mohou toto video komentovat a po ukončení záznamu vám výsledný klip zůstane na vašem profilu.

facebook-live

Nová služba byla původně určena jen pro zařízení s operačním systémem iOS a byla dostupná pouze v USA. Facebook Live se nyní dočkal rozšíření na platformu Android. Videa zatím můžete stále vysílat pouze v USA, ale podle posledních spekulací by měla služba brzy zavítat i do jiných zemí. Uvidíme, zda se Facebooku podaří zaujmout dostatek uživatelů a zda bude Live silným konkurentem pro oblíbený Periscope.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Jeden komentář

  1. cuco (neregistrovaný)

    Další sračka od Fuckbooku, na tohle fakt letí jenom dementi

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *