Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Živá voda pro ARMová Windows 10: Microsoft vydal nativní verzi prohlížeče Edge

Živá voda pro ARMová Windows 10: Microsoft vydal nativní verzi prohlížeče Edge

Nedávno se objevily první recenze Microsoft Surface Pro X, který je dalším vážným pokusem Microsoftu vyrábět počítače s ARMovými procesory. Přestože počítač oslňuje kvalitním a pohledným hardwarem, po softwarové stránce už to taková sláva není, zejména kvůli absenci nativních aplikací a nutností emulace x86 programů (zatím pouze 32bitových). Tento nedostatek je například vidět u internetových prohlížečů, ovšem Microsoft nyní přispěchal s řešením.

Vyšel Microsoft Edge pro ARMové počítače

Majitelé Surface Pro X a dalších ARMových počítačů s Windows si nově mohou nainstalovat testovací verzi prohlížeče Microsoft Edge pro architekturu ARM64. Podle prvních zkušeností je používání tohoto prohlížeče ve srovnání s jinými nesrovnatelně rychlejší a spolehlivější.

edge

Testovací verze Microsoft Edge pro ARMové procesory je zatím první vlaštovkou, nativní Google Chrome prý dorazí až někdy v příštím roce. Bohužel internetové prohlížeče jsou jenom kapkou v moři, pokud má projekt Windows na ARMových procesorech uspět, je zapotřebí výrazně větší množství nativních aplikací a nutno podotknout, že v lákání vývojářů do nových platforem není Microsoft zrovna nejsilnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments