Domů » Bleskovky » Živá voda pro ARMová Windows 10: Microsoft vydal nativní verzi prohlížeče Edge

Živá voda pro ARMová Windows 10: Microsoft vydal nativní verzi prohlížeče Edge

Nedávno se objevily první recenze Microsoft Surface Pro X, který je dalším vážným pokusem Microsoftu vyrábět počítače s ARMovými procesory. Přestože počítač oslňuje kvalitním a pohledným hardwarem, po softwarové stránce už to taková sláva není, zejména kvůli absenci nativních aplikací a nutností emulace x86 programů (zatím pouze 32bitových). Tento nedostatek je například vidět u internetových prohlížečů, ovšem Microsoft nyní přispěchal s řešením.

Vyšel Microsoft Edge pro ARMové počítače

Majitelé Surface Pro X a dalších ARMových počítačů s Windows si nově mohou nainstalovat testovací verzi prohlížeče Microsoft Edge pro architekturu ARM64. Podle prvních zkušeností je používání tohoto prohlížeče ve srovnání s jinými nesrovnatelně rychlejší a spolehlivější.

edge

Testovací verze Microsoft Edge pro ARMové procesory je zatím první vlaštovkou, nativní Google Chrome prý dorazí až někdy v příštím roce. Bohužel internetové prohlížeče jsou jenom kapkou v moři, pokud má projekt Windows na ARMových procesorech uspět, je zapotřebí výrazně větší množství nativních aplikací a nutno podotknout, že v lákání vývojářů do nových platforem není Microsoft zrovna nejsilnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

Stačilo by Adobe a Autodesk aby skomplikovali to iste čo už naprogramovali pre ARM a vybavené.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

ono to vubec neni tak jednoduche jak si predstavujes

zipiik
Uživatel
zipiik

Smutné je, že MS vydá novou platformu, ale nemá pro ni nativně zkompilovaný ani svůk SW.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

to je cely MS … nepoucitelny a znova vleze do stejne reky kde se uz jednou utopil … neskutecne

Qqq111
Anonym
Qqq111

Kto neskusa, nemoze vyhrat. Na druhej strane pre MS uspech Windows na ARM nie je klucovy, takze preco nie

_qam_
Uživatel
_qam_

No ono uvádět pořád dokola něco, co trh několikrát ukázal, že nechce, je takové zvláštní. I když na to kapacity a peníze má, tak dělat pořád stejné produkty s pořád stejnými chybami a doufat, že teď už to někdo koupí (když v roce 2012 to nikdo nekoupil) hraničí už s nějakým problémem…

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

To bych chapal, kdyby vyresil problemy ktere mel predchozi pokus … ale to se nestalo.