Domů » Bleskovky » Žhavte svoje Nexusy: Android 7.0 Nougat míří oficiálně do světa

Žhavte svoje Nexusy: Android 7.0 Nougat míří oficiálně do světa

Google letos značně urychlil vývoj nové verze operačního systému Android s pořadovým číslem 7, patrně také proto, že značně zjednodušil testování preview verzí pro běžné uživatele. Díky tomu bylo dnešní datum 22. srpna stanoveno jako den vypuštění oficiální ostré verze systému pojmenovaného jako Nougat.

Socha Androidu Nougat

Android 7.0 bude v průběhu dnešního dne dostupný pro zařízení Nexus 5X, 6, 6P, 9, Nexus Player a General Mobile 4G (Android One). Image systému pro čisté naflashování budou ke stažení na těchto stránkách včetně podrobného návodu, jak postupovat. OTA aktualizace dorazí později, podle Google v následujících týdnech. Nový Android přináší spousty novinek, jako režim Doze pro zvýšení výdrže baterie, nativní práci se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce, vylepšené notifikace, snížená spotřeba dat, vyšší bezpečnost apod.

nougat

Prvním novým smartphonem, který dorazí na trh již s Androidem 7.0, bude LG V20, jehož premiéra je naplánována na 6. září. Letos mají také přijít nové referenční smartphony Google Nexus z dílny HTC, tentokráte se však termín vypuštění nové Androidu s odhalením nových Nexusů nesešel. Stejně tak jsme se dnes nedočkali nové verze androidích odnoží pro chytré hodinky, televizory, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments