Domů » Bleskovky » Žhavte svoje Nexusy: Android 7.0 Nougat míří oficiálně do světa

Žhavte svoje Nexusy: Android 7.0 Nougat míří oficiálně do světa

Google letos značně urychlil vývoj nové verze operačního systému Android s pořadovým číslem 7, patrně také proto, že značně zjednodušil testování preview verzí pro běžné uživatele. Díky tomu bylo dnešní datum 22. srpna stanoveno jako den vypuštění oficiální ostré verze systému pojmenovaného jako Nougat.

Socha Androidu Nougat

Android 7.0 bude v průběhu dnešního dne dostupný pro zařízení Nexus 5X, 6, 6P, 9, Nexus Player a General Mobile 4G (Android One). Image systému pro čisté naflashování budou ke stažení na těchto stránkách včetně podrobného návodu, jak postupovat. OTA aktualizace dorazí později, podle Google v následujících týdnech. Nový Android přináší spousty novinek, jako režim Doze pro zvýšení výdrže baterie, nativní práci se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce, vylepšené notifikace, snížená spotřeba dat, vyšší bezpečnost apod.

nougat

Prvním novým smartphonem, který dorazí na trh již s Androidem 7.0, bude LG V20, jehož premiéra je naplánována na 6. září. Letos mají také přijít nové referenční smartphony Google Nexus z dílny HTC, tentokráte se však termín vypuštění nové Androidu s odhalením nových Nexusů nesešel. Stejně tak jsme se dnes nedočkali nové verze androidích odnoží pro chytré hodinky, televizory, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. OTA aktualizace dorazila jako první… Nexus 6p..

 2. Jan (neregistrovaný)

  Už taky mâm. Nexus 6p.

 3. MarVal5x (neregistrovaný)

  Nexus 5x zatím nic…

 4. Mně přišla OTA aktualizace na Nexus 5X včera večer.

 5. Fireboss15 (neregistrovaný)

  Ja už mám aktualizovaný môj Nexus 5X… Upgradoval som z poylednej bety.

 6. Radius (neregistrovaný)

  Jsme vlastníkem Nexusu 5X a více než dne po ofi-releasu stále nic. Vcelku by mě zajímalo jak funguje systém vybírání zařízení…

 7. Nexus 5X a mám jej od noci

 8. smartmaniak (neregistrovaný)

  Vsichni 4 majitele nexusu uz dostali update. Ostatni miliarda nic.

  • Chce to počkat, kdo ví jak to Google distribuuje, ta verze je sice fajn ale není tak životně důležitá že by bez ní nešlo vydržet ještě pár dnů ne?

   • Tedy: jasne, ked pouzivas dvojity meter, tak je to v poriadku samozrejme :)

   • Asi tak :D

   • TomasSX1 – To jako narážíš na Lumie? Vsadím se, že i zbývající Nexusy dostanou Nugát co nevidět, já jsem s nebrandovanou Lumií musel čekat na update vždycky měsíce, takže nevim, proč ten nářek zas.

 9. Docela bych chtěl vědět, kolik majitelů Nexusu měli Android 7 DP5 a dostali OTA a kolik s nich mělo jen Android 6…

 10. tomíno (neregistrovaný)

  Pro ty kdo ještě nedostali update, tip z xda komunity:

  Stačí se zaregistrovat na [odkaz] a hned přijde OTA

  Osobně vyzkoušeno, OTA skočila během vteřiny, byl jsem na 6.0.1 balík má 1174mb..

 11. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Kdo nechce cekat na OTA, neni nic snadnejsiho nez stahnout cely image a flashnout pomoci Nexus Toolkit. 10 minut prace:
  [odkaz]

  Neni zac.

 12. tomíno (neregistrovaný)

  Tím, že je to OTA, tak všechna data zůstanou.. Pokud by jsi zvolil cestu update přes IMG, tak musíš odemknout bootloader a tím ztratíš všechna data z telefonu… takže jednodušší OTA.. stačí 3 kliknutí a OTA hned přijde…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).