Zepředu i zezadu: fotografie Huawei P20 potvrzuje vyříznutý displej a duální kameru

Ještě měsíc nás dělí od premiéry nových vlajkových smartphonů Huawei řady P20, kterou budou tvořit tři modely – Huawei P20, P20 Plus (Pro) a P20 Lite. Jak bude vypadat základní model P20, ukazuje následující fotografie.

Telefon na této fotografii vypadá totožně jako v nedávném úniku renderů předních stran a záznamu na stránkách čínské certifikace TENAA. Je tak vysoce pravděpodobné, že máme před sebou finální podobu zařízení. Potvrzuje se vykrojený displej při horní straně a čtečka otisků prstů na bradě. Na zadní straně pak najdeme duální fotoaparát s čočkami seřazenými pod sebou v oválném modulu, podobně jako u iPhone X. Koneckonců ten se možná stal Huawei P20 předlohou.

Před nedávnem jsme totiž viděli obrázky prototypu Huawei P20, na nichž měl telefon zcela odlišný vzhled a přinášel pár zajímavých vychytávek, například dotykovou plošku namísto tlačítek pro regulaci hlasitosti. Podle @evleaks byl takový design patrně skutečně zamýšlen, avšak čínská firma se zřejmě rozhodla kopírovat.

Huawei na premiéru modelu P20 láká na fotoaparát se třemi čočkami, ten však bude s největší pravděpodobností součástí modelu P20 Plus (Pro).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku