Domů » Bleskovky » Zepředu i zezadu: fotografie Huawei P20 potvrzuje vyříznutý displej a duální kameru

Zepředu i zezadu: fotografie Huawei P20 potvrzuje vyříznutý displej a duální kameru

Ještě měsíc nás dělí od premiéry nových vlajkových smartphonů Huawei řady P20, kterou budou tvořit tři modely – Huawei P20, P20 Plus (Pro) a P20 Lite. Jak bude vypadat základní model P20, ukazuje následující fotografie.

Telefon na této fotografii vypadá totožně jako v nedávném úniku renderů předních stran a záznamu na stránkách čínské certifikace TENAA. Je tak vysoce pravděpodobné, že máme před sebou finální podobu zařízení. Potvrzuje se vykrojený displej při horní straně a čtečka otisků prstů na bradě. Na zadní straně pak najdeme duální fotoaparát s čočkami seřazenými pod sebou v oválném modulu, podobně jako u iPhone X. Koneckonců ten se možná stal Huawei P20 předlohou.

Před nedávnem jsme totiž viděli obrázky prototypu Huawei P20, na nichž měl telefon zcela odlišný vzhled a přinášel pár zajímavých vychytávek, například dotykovou plošku namísto tlačítek pro regulaci hlasitosti. Podle @evleaks byl takový design patrně skutečně zamýšlen, avšak čínská firma se zřejmě rozhodla kopírovat.

Huawei na premiéru modelu P20 láká na fotoaparát se třemi čočkami, ten však bude s největší pravděpodobností součástí modelu P20 Plus (Pro).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Proč, pro boha proč nemůže mít výrobce vlastní nápad, vlastní designe! To vážně všichni musí kopírovat od Applu? To už jsou výrobci vážně tak ubozí a bez nápadů?

    • Když se podíváš na rozdíl mezi S8 a S9 tak jasně uvidíš že nápady nemají :D

    • Vsetko uz bolo vymyslene

    • Čtečku jim chválím ale displej má být ještě víc nudloidní jak Samsung ale uvidím až po představení. Stejně si říkám že konkrétně tenhle model bude mít stejný osud jako Mate 10 prostě tady nebude a ten se čtečkou na zádech společně s Lite verzí tu budou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).