Že na Apple Watch nelze sledovat YouTube? Omyl, aplikace WatchTube vám to umožní

WatchTube Apple Watch 2

Chytré hodinky Apple Watch se toho od představení první generace dokázaly naučit opravdu mnoho, nicméně možnost sledování videí na YouTube byste dosud ve výčtu funkcí hledali marně. A ono se ani není čemu divit – jde o činnost, která není na hodinkách nikterak pohodlná, navíc je energeticky poměrně náročná a baterii v hodinkách poměrně rychle „vyždíme“. Pokud přesto patříte mezi fajnšmekry, kteří by tuto možnost chtěli alespoň vyzkoušet, máme pro vás dobrou zprávu.

V App Store se před několika dny objevila bezplatná aplikace WatchTube, která vám dovolí sledovat videa z portálu YouTube na vašem zápěstí. Na mých Apple Watch s vývojářskou beta verzí watchOS 9 bohužel aplikace při pokusu o zahájení přehrávání spadne, ale kolegovi s watchOS 8 přehrávání funguje bez problémů. Nechybí ani záložka s vyhledávačem, do které lze psát skrze nativní softwarovou klávesnici systému watchOS.

WatchTube Apple Watch
Aplikace WatchTube vám dovolí sledovat YouTube videa přímo z vašeho zápěstí

Pokud stejně jako já máte Cellular verzi hodinek (s integrovanou/naklonovanou eSIM), určitě si položíte otázku, zda WatchTube umí přehrávat pouze zvuk na pozadí bez videa, ale tady vás zatím příliš nepotěším. Spojil jsem se přímo s autory aplikace, kteří mi potvrdili, že na této funkci teprve pracují a mohli by ji zpřístupnit během několika týdnů, nicméně dostupná bude pouze pro ty, kteří mají YouTube Premium.

‎WatchTube
‎WatchTube
Autor: Hugo Mason
Cena: zdarma
  • ‎WatchTube Screenshot
  • ‎WatchTube Screenshot
  • ‎WatchTube Screenshot
  • ‎WatchTube Screenshot

S tím je spojené druhé omezení, a sice že aplikace nenabízí možnost přihlášení (a zatím tedy ani využití všech benefitů YouTube Premium, mezi které patří i přehrávání pouze zvukové stopy na pozadí). Jeden z tvůrců mi prozradil, že integrace přihlášení je pro ně velkým oříškem a zatím není stoprocentně jisté, zda se jim toho povede dosáhnout. A je také docela možné, že až si WatchTube všimne Google, požádá Apple o stažení, protože se jedná o neoficiální aplikaci.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku