Domů » Bleskovky » Základní verze tabletu Surface s Windows RT bude stát 499 USD (přehled cen)

Základní verze tabletu Surface s Windows RT bude stát 499 USD (přehled cen)

V nabídce oficiálního internetového obchodu Microsoft Store se včera objevil tablet Surface s operačním systémem Windows RT postavený na chipsetu Nvidia Tegra 3. Ten je zatím možné předobjednat s tím, že jej společnost začne rozesílat za necelé dva týdny, konkrétně 26. října. Bohužel se nepotvrdily dřívější spekulace ani neoficiální zprávy o příznivých startovacích cenách a zákazníci tak budou muset sáhnout do kapes hlouběji, než čekali.

Cena nejlevnější varianty tabletu Microsoft Surface s kapacitou 32 GB totiž činí 499 dolarů (cca 11 400 Kč s DPH). Pokud k ní budou zájemci chtít přibalit ještě černý kryt Touch Cover, budou muset z peněženky vytáhnout 599 dolarů (cca 13 700 Kč). Nejvyšší model s 64 GB vnitřní paměti a stejným krytem pak přijde na 699 USD (cca 16 000 Kč). V ceně tabletu dostanou zákazníci i předinstalovanou preview verzi Microsoft Office 2013 Home & Student RT s tím, že si budou po jejím uvolnění začátkem příštího roku moci stáhnout finální verzi zdarma.

Video: Jak vznikal Surface?

Microsoft dále nabízí i samostatné příslušenství. Touch Cover v různých barvách stojí 119 dolarů (cca 2 700 Kč), Type Cover s kvalitnější klávesnicí ještě o 10 dolarů více (cca 2 950 Kč s DPH). Ceny ani dostupnost na českém a slovenském trhy ještě nebyly oznámeny.

Zdroj: Microsoft Store

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lo-ki
Uživatel
Lo-ki
Offline

Tak nějak jsem tyhle ceny čekal, bohužel s cenovou revolucí bude muset přijít někdo jiný :-)

mino
Uživatel
mino
Offline

Google, Amazon, B&N…?

jorbl
Uživatel
jorbl
Offline

Stejně tak jako s velikostí 7″, kterýho se od MS asi těžko dočkám :(

fredysz
Uživatel
fredysz
Offline

Takze to bude 12500,- bez coveru. 14000,- s coverem. No pockam jestli se zmeni cena po vydani PRO verze…